UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Na kościoły pieniądze są, a na remont zabytków nie ma OT taki to kato-kimat
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    51
    48
    Piła ręczna(2023-03-21)
  • @Piła ręczna - Kościoły to też zabytki, matole. A w tym regionie, gdzie lwią większość architektury cywilnej zrównano z ziemia, przede wszystkim one.
  • @Piła ręczna - Dla "piła ręczna" zabytek, to tylko dzieło stworzone przez bolszewików.
  • Wystarczyło poświęcić dosłownie 5 minut i można pobrać dane do excela i wyfiltrować. Dla ułatwienia pod lupę wziąłem TYLKO miasto Elbląg, zamiast całego warmińsko-mazurskiego. Z listy 415 obiektów wpisanych do rejestru zabytków tylko 13 (!!!) to obiekty sakralne. Więc nie bełkocz, że zwykłe kamienice zrównano z ziemią i zostawiono jedynie kościoły.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    13
    MajorTom(2023-03-21)
  • Jednak poświęciłem te 20 min i wziąłem pod lupę całe warmińsko-mazurskie. Na 5271 obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, 927 (+/- 10,bo mogłem coś przeoczyć na szybko) to obiekty kościelne, klasztorne i pochodne. Cmentarzy nie brałem pod uwagę. Nadal uważasz, że "w tym regionie (... ) lwią większość architektury cywilnej zrównano z ziemia"?? (Najbardziej skomplikowane zdanie jakie ostatnio czytałem).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    5
    MajorTom(2023-03-21)
  • Może też są, ale co chwila słychać o dotacjach na kościoły, a w okolicy dużo jest starych domów mennonickich w złym stanie, różnych zabudowań po dawnych folwarkach, dworków, zabytkowych cmentarzy. Czemu na to nie idą pieniądze?
  • "Może też są, ale co chwila słychać o dotacjach na kościoły, a w okolicy dużo jest starych domów mennonickich w złym stanie, różnych zabudowań po dawnych folwarkach, dworków, zabytkowych cmentarzy. Czemu na to nie idą pieniądze?" A czy właściciele owych zabytków składają wnioski o dotacje? Jest taki dowcip o tym gościu, który prosił Boga o wygraną w totka, aż mu się ten Bóg przyśnił i powiedział: ty się zlituj, daj mi szansę i wypełnij ten kupon... Każda instytucja, która udziela dotacji, robi to NA WNIOSEK. Jeśli nie ma wniosku to trudno, żeby np. taki marszałek jeździł po gminie Gronowo Elbląskie czy innych Rychlikach i sypał kasą z wora wg "na kogo wypadnie, na tego bęc".
  • @Piła ręczna - Wiekszość zabytków to kościoły, szczególnie po wioskach.
  • A co to jest bóg? o Światowida chodzi, czy jakiegoś innego? Może Buddę, albo innego.
  • Kościoły to zabytki? Przecież to historia najeźdźców. Powinno się powrócić do wiary w naszych polskich Bogów którzy nie pozwalali wsadzać rąk w dzieciace majtki
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    7
    Zdelegalizować kler i pis(2023-03-22)
Reklama