UWAGA!

Bielski walczy o mistrzostwo interkontynentalne

Jestem dobrze przygotowany do walki o tytuł mistrza interkontynentalnego IBO - mówi elbląski pięściarz zawodowy Jacek Bielski przed sobotnią walką w Inowrocławiu.

Bielski, jeden z czołowych zawodowców Polsih Boxing Promotion, zmierzy się w walce o tytuł z Glennem McLarnonem z Irlandii Północnej.
     Na spotkaniu z elbląskim dziennikarzami Bielski był w świetnej formie: żartował, wspominał. Chociaż oglądał rywala na kasetach viedo nie wyciąga z tego żadnych wniosków. - To jak ktoś boksował pół roku, rok temu nie ma żadnego znaczenia. Teraz może być zupełnie innym pięśsciarzem - podkreślił.
     Czy Irlandczyk przerwie passmo 14 zwycięskich walk elblążanina?: - Mój rywal jest silnym, twardym zawodnikiem, bijacym najczęściej prostymi. Będzie to trudna 12-rundowa walka. Ja muszę na wyjść na ring i zrobić swoje. Wierzę, że walka zakończy się dla mnie pomyślnie - odpowiada krótko elbląski pięściarz.
     Jacek Bielski na zawodowym ringu walczy od 1999 roku. Do tej pory stoczył 14. walk, wszystkie wygrał w tym cztery przez nokaut. Jego rywal McLarnon był jednym z najlepszych pięściarzy-amatorów w Irlandii Północnej. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju (w 1995 i 1997), stoczył też kilka walk na międzynarodowej arenie. W ringu zawodowym walczy od 1997 roku. W tym czasie stoczył 16 walk, z czego 13. wygrał w tym pięć przed czasem.
     Jeśli w sobotę (28 kwietnia) Jacek Bielski wygra swoją walkę ma sporą szansę na stoczenie walki o mistrzostwo świata IBO. - Być może ta walka Jacka odbyłaby się w Elblągu - ocenia Robert Małolepszy, rzecznik prasowy Polish Boxing Promotion.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama