UWAGA!

Bruk zamiast błota

 
Elbląg, Tak teraz wygląda droga wzdłuż Góry Chrobrego
Tak teraz wygląda droga wzdłuż Góry Chrobrego (fot. WS)

Brukowa droga prowadzącą wzdłuż Góry Chrobrego, zniszczona podczas prac budowlanych, ma być naprawiona. Remont ma ruszyć w najbliższych dniach – dowiedzieliśmy się w ratuszu.

O zniszczonej drodze jesienią ubiegłego roku powiadomił nas jeden z czytelników. Sprawę zgłosiliśmy w ratuszu. Urzędnicy zobowiązali Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego, które dzierżawi stok, do naprawy drogi wiosną tego roku.
       - Droga zostanie doprowadzona do stanu pierwotnego – na nowo zostanie ułożona kostka na tych odcinkach, gdzie została ona uszkodzona. Usunięte zostanie także błoto zalegające na odcinkach drogi – zapewnia Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Dodatkowo wykonawca poprawi estetykę początkowego odcinka drogi – wykona rowy, rozplantuje skarpy. Pierwotne ustalenia zakładały przełożenie kamienia na całym odcinku uszkodzonej drogi i to zostanie wykonane. Nikt nie mówił jednak o naprawie całej drogi. W niektórych miejscach są tam koleiny, ale nie powstały one podczas prac na Górze Chrobrego.
       Urzędnicy zapewniają, że prace będą prowadzone pod nadzorem Departamentu Zarządu Dróg. Od przedstawicielki Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego usłyszeliśmy, że firma wykona remont na swój koszt. - O informacje na temat zakresu i terminu prac proszę pytać w ratuszu – usłyszeliśmy wczoraj.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • bardzo dobra decyzja!!
 • W końcu. .. ile człowiek musiał się namęczyć by tamtędy przejść; (
 • Nie wiem o co tyle krzyku. .. zniszczyli drogę przy pracach budowlanych to i ją naprawią. .. koniec tematu. Skąd ta po-PRLowska mentalność u ludzi. .. widocznie muszą jeszcze wymrzeć dwa pokolenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  edgar4(2014-04-25)
 • edgar4 a jak myślisz, dlaczego Mojżesz 50 lat tułał się ze swoimi ludźmi po pustyni? Właśnie po to, aby te dwa pokolenia. .. i tu się z tobą zgadzam
 • Droga jest zniszczona na całej długości więc powinni całą naprawić. Dlaczego tylko miejscami?
 • Jakoś czytając wypowiedź o częściowej naprawie czuje, że będzie to wałek. .. Zniszczyli wszystko, a chcą naprawiać tylko trochę. .. Każdy kto znał tą drogę, wie jak wyglądała wcześniej oraz jak wygląda obecnie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  anonimek1(2014-04-25)
 • Jak czytam że " nikt nie mówił o naprawie całej drogi" to od razu nóż mi się w kieszeni otwiera. Temat rozpisywany już kilkakrotnie i za każdym razem chyba coraz mniejszy zakres. Tak już jest w czasach Wilka - " nikt nie mówił, że przyśpieszymy budowę stadionu" . A ciemnogród szczęśliwy, że podwyżka czynszu mniejsza. Ale niedługo przyjdzie pewno wyrównać z nawiązką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  nic_nie_mówię(2014-04-25)
 • Przecież ta droga była ruiną zanim ktoś wydzierżawił Górę Chrobrego, dlaczego ma płacić najemca ? A po drugie ktoś go zapytał czy ma na tą inwestycje pieniądze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  hajczniebaspada?(2014-04-25)
 • A kogo to obchodzi. .. średnio 6 osób na miesiąc chodzi tą drogą a z tego połowa żeby oddać mocz. Szkoda że nikt nie wykazywał takiej troski o ulice chrobrego 5 lat temu kiedy wyglądała jak poligon.
 • jestes tak glupi ze w gdybys zyl w czasie II wś to prawdopodobnie ludzie myli by sobie toba rece bo przerobiono by ciebie na mydlo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  turban(2014-04-25)
 • gazy łupkowe, łupowe czy głupkowe czas wykopać i zakopać! ojojoj ale żenada fuuuuu
 • turban na pusty beret to ci nawet turban nie pomoże. .. tylko wizyta u proktologa
Reklama