UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Drodzy użytkownicy dróg. To rondo jest źle zaprojektowane, a później wykonane. Wyspa centralna powinna być przesunięta w stronę ul. Kościuszki. Proszę zauważyć, że jadąc ul. Królewiecką można przejechać to rondo wcale nie zwalniając. Wystarczy, że ktoś chce przejechać przepisowo 50 km na godzinę i przejedzie przez rondo bez wciskania hamulca. Dodam że to już któryś z kolei wypadek na przecięciu tych relacji ruchu. Pani, która miała wypadek proszę się zgłosić o to kto zaprojektował skrzyżowanie oraz poprosić policję o dane, który to to już wypadek w tym właśnie miejscu. Zderzenia boczne są najbardziej niebezpieczne dla kierowcy, a na rondzie nie ma prawa być takich wypadków. Ewentualnie otarcia pojazdów. Pani której kierowała życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Dla zasady proszę zainteresować się tematem tego szybkiego ronda.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  21
  Projektant dróg(2023-03-14)
 • @Projektant dróg - Kolejny dzban.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  12
  Patas(2023-03-14)
 • @Projektant dróg - Nie masz refleksu to jeździj tramwajem. Ja tam nie widzę żadnego zagrożenia po prostu nie którzy ludzie nie powinni jeździć autem tylko komunikacja miejska
 • @Ryży - Rondo ma zwalniać i upłynniać ruch. A przemówca ma dużo racji. Wciskanie ronda w taki sposób, że fruniesz przez nie 40-50kph powoduje niebezpieczne sytuacje. Na rondzie Grunwaldzka / Rawska / Akacjowa takich akcji nie ma.
 • @Projektant dróg - Zgadzam się w 100% Można było zdecydowanie lepiej rozwiązać to skrzyżowanie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Inżynierson(2023-03-14)
 • @Projektant dróg - Przed wjazdem na rondo trzeba zwolnić i dostosować się do pozostałych uczestników ruchu.. to że można tyle jechać, nie oznacza że ma prawo wjechać na rondo 50 na hodzine. a pierwszeństwo miał ten pojazd który był w danym momencie na rondzie. akurat przechodziłem obok ronda i dokładnie widziałem całe zajście..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Tfxcvj(2023-03-14)
 • @Patas - Ty jesteś dzban, takich jak ty gamoniu biorę na rozgrzewkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  pawEL456(2023-03-14)
 • @Projektant dróg - masz racje to rondo to bubel jak wszystkie inne w tym miescie, np to rondo na gornoslaskiej ma ustawione po srodku jakis monument ktory zaslania widocznosc. co za pawian to wymyslil aby po srodku ronda stawiac jakies betonowe pomniki ktore utruniaja widocznosc?mosty zwodzone bubel zagrazajacy zyciu, most unijny kolejny bubel za ktory ktos powinien pojsc siedziec. niestety zamaist grzac wiezienne prycze to robia jakies ankiety za 33 tys zl na koszt elblaskiego POdatnika
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  ikarus(2023-03-15)
 • @Projektant dróg - Tszeba patszeć na znaki a nie na rondo jak jest zbudowane
 • @Projektant dróg - Zgadzam się.. Podobna sytuacja jest na ul Grottgera/ Łęczycka
 • @Projektant dróg - To że chce przejechać 50kmh, nie znaczy, że może czy powinien. Rondo ma zwalniać jak każde skrzyżowanie, więc dojeżdżasz i zwalniasz, a potem kontynuujesz manewr. Ale wiadomo, masa jest takich co leca, bo jak maja nabrana prędkość, to myśla, że rzadza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  dsadfsfd(2023-03-15)
 • @Projektant dróg - Rondo jest szcegolnym przypadkiem skrzyzowania, takze kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo rondo to oznakowane jest znakiem ruch okręzny i ustap pierwszenstwa, co powoduje ze musisz ustapic pierwszenstwa pojazdom znajdujacym sie juz na rondzie. Reasumujac: nie mozesz NIGDY wjezdzac z duza predkoscia na rondo, bo to jest wykroczenie, musisz zachowac szczegolna ostroznac i ustapic pierwszenstwa o czym pisealem. Jesli posiadasz juz prawo jazdy, to dla swojego i naszego zdrowia przestudiuj jeszcze raz kodeks drogowy, bo nie chcialbym spotkac osobiscie takeigo pirata jak ty na drodze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  PanPolicjant(2023-03-15)
 • @PanPolicjant - To powiedz nam łaskawie jak ma się to do sytuacji z artykułu. Opel jest całym obrysem na rondzie. Podobnie jak Audi prujące od Królewieckiej. Dyskusji nie było na temat winy Audi. Tak należy przypuszczać po ocenie Policji i wskazaniu winnego.
 • NIe wypowiadalem sie na temat zadnej ze stron, a jedynie sugentii pana "projektanta".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  PanPolicjant(2023-03-15)
 • @Projektant dróg - są przepisy które mówia o popknywaniu ronda i predkosci na nim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacek2(2023-03-15)
 • Policja przyjechała wystawić mandat i dowalić punkty, oglądałem sytuacje i zajście oraz rozmowę policji z poszkodowanymi, nic nie mierzyli i nic nie sprawdzali, a ten kto się lepiej tłumaczył ten wyszedł na swoje czyli kierowca audi. Nawet służby porządkowe nie uprzątnęli zbitych szkieł i całej reszty, ale karetkę i dwa wozy strażackie zdążyli sprowadzić. Beznadzieja totalna w tym mieście.
Reklama