UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Proponuję też zmianę nazwę Ronda Kaliningrad na Rondo Warszawskie. Nazwa obecna, związana z sowieckim zbrodniarzem M. Kalininem była niejednokrotnie kwestionowana przez niezadowolonych mieszkańców, a nazwa "Rondo Warszawskie" miałaby dobre uzasadnienie w topografii tej okolicy - po pierwsze, rondo znajduje się blisko wylotu z miasta w stronę Warszawy i jest jednym z pierwszych charakterystycznych obiektów, które mijają przyjeżdżający do Elbląga od strony stolicy. Po drugie, znajduje się w części Elbląga zwanej "Warszawskie Przedmieście" (z powodu osiadłych w Elblągu po wojnie uciekinierów ze zniszczonej stolicy) - nazwa ta odwołuje się więc zarówno do położenia ronda, jak i korzeni sporej części dzisiejszych elblążan. Wiem, że nie wszyscy pałają tu miłością do stolicy, ale jednak mimo wszystko dużo lepiej mi się ona kojarzy niż Kalinin. Szkoda, że w imię "nie drażnienia niedźwiedzia", pewnie obecna nazwa pozostanie na długo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    24
    12
    pomysł(2019-03-25)
  • @pomysł - TO CHODZI O MIASTO, a nie o Kalinina, chodzi o współpracę miedzy miastami. Mnie ta nazwa w niczym nie przeszkadza w przeciwieństwie do niektórych nazw które nadaje się obecnie.
  • Dla mnie może byc Rondo Pasłęk, Rondo Królewiec, Rondo Kalinka też pasuje;-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    1
    MisWciazZywy(2019-03-25)
  • @pomysł - Myśl człowieku. Jest juz ulica Warszawska która wiedzie do. .. Malborka, może rondo "Królewiec" bo jest Królewiecka. .. ?
Reklama