UWAGA!

Budowa krytej pływalni nabiera realnych kształtów

 
Elbląg, Budowa krytej pływalni nabiera realnych kształtów

 Inicjatywa budowy krytej pływalni w Elblągu zrodziła się w okresie kampanii wyborczej do Sejmu i rad narodowych - czytamy w Głosie Elbląga z 6 stycznia 1966 roku.

Na licznych zebraniach przedwyborczych mieszkańcy postulowali budowę takiego obiektu. Myśl rzucona w okresie przedwyborczym zaczęła nabierać realnych kształtów. Budową krytej pływalni zajęła się sekcja inwestycyjna czynów społecznych i upiększania miasta. Duszą tej komisji jest p. Stefan Łuczyński ceniony na terenie miasta działacz sportowy i Benedykt Kamiński - przewodniczący komisji sportu i turystyki MRN w Elblągu.
       Obliczając wstępnie koszt budowy krytej pływalni w Elblągu wyniósłby w oparciu o dokumentację szczecińską około 15 milionów złotych. Koszt adaptacji istniejącej dokumentacji wyniesie według wstępnych rozmów ok. 250 tys. zł.
       Sama pływalnie, zgodnie z dokumentacją posiadać będzie basen pływacki długości 25 m, brodzik dla dzieci, urządzenie z zakresu hydroterapii, umywalnie, natryski, urządzenia socjalne, pomieszczenia biurowe. W budynku pływalni znajdzie się również pomieszczenie mała kawiarenka. jak ustalono w czasie narady wstępne założenia do adaptacji opracuje elbląskie biuro projektowe.
       A więc początek został zrobiony. Reszta zależy od społecznej aktywności mieszkańców. Wiadomo już, że szereg zakładów pracy zgłosiło swój udział w pracy społecznej. Podobne wnioski zgłosiły szkoły elbląskie z Podoficerską Szkołą im. Rodziny Nalazków na czele. Tak więc inicjatywa społeczna mieszkańców przybiera realne kształty. Jeśli wszystko dobrze pójdzie - mówi tow. B. Kamiński - spodziewany się rozpocząć budowę już w roku 1967.
R. Gillow
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama