UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Fajnie poczytać. Ciekawe skąd dane. Szczególnie o szkole nr 9,faktycznie budynki zakładu kartografii i seminarium są podobne. Mam uwagę do autora co do linii tramwajowej. Skąd wiadomo, że bieg kończył się przy górnej bramie cmentarza. Mam dane, że tory sięgały aż do ulicy Kościuszki w stronę hali, gdzie była zwrotnica i tramwaj mógł się minąć z drugim. I drugie skąd wiadomo że jeździły tamtędy do roku 1967.Widnieje ten rok w wielu źródłach co jest powielane. Wiarygodne źródło podaje też rok 1961.Z pozdrowieniami.
  • Jeździły, bo zapamiętałem linię, tylko nie pamiętam, ale wydaje mi się, że petla była na skrzyżowaniu Sienkiewicza - Agrykola i Górnosląskiej, ale na 100% nie zapewniam.
  • tramwaj trójka nie miał żadnych pętli ani " zwrotnic. Początkowo jeździł do budyneczku kolektury Totolotka (pod Bramą Targową ) Trochę dalej był budynek dworca Elbląg Główny. Budynek ten przerobiono na budynek mieszkalny. To co stoi na Placu Dworcowym to budynek dworca Elbląg Wschód. Wracając do tramwaju. Koło dworca motorniczy zabierał " wajchy" szedł na drugi koniec tramwaju i tramwaj wracał na trasę jadą tyłem do przodu. Wzdłuż budynku Alsztomu, pod Brama Targową, do Katedry. Tam był skręt w lewo na Plac Słowiański. Wzdłuż ulicy 1 Maja jechał aż do CPNu na Traugutta, obok szkoły nr 9 i Łaźni Miejskiej. Potem Traugutta do góry, prawą stroną. Ulicą Traugutta jechał z lewej strony tuz przy chodniku, a nie środkiem. Następnie skręcał obok letniej restauracji w ulicę Górnośląską. Ulicą Agrykoli jechał wzdłuż prawego boku. Kończył bieg tuz przed ulicą Kościuszki. Tam motorniczy brał wajchy, wracał na tył wagonu i jechał w drogę powrotną. Ta linia (nr 3) po wojnie nie miała żadnych pętli. Za tramwaj płaciło się 20 groszy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    18
    0
    elblążaninod1947(2014-06-09)
  • Jestem pewna, że tramwaj nr 3 nie jeździł już po 61 roku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Romaaa(2016-01-17)
  • @Romaaa - Mieszkałem na ul. Agrikola i od 1961 r. jeżdziłem do szkoły na ul. Zamkową.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    zibi1947(2022-11-03)
  • @Romaaa - Na 100 %tramwaj jeździł jeszcze po 61 roku. Często jeździliśmy.
Reklama