UWAGA!

Rotarianie dla Ukrainy

 Elbląg, Dary ze zbiórki dla Ukrainy,
Dary ze zbiórki dla Ukrainy, fot. arch. EKR

Ponad 72 tys. zł zebrał Elbląski Klub Rotary na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. W zbiórce pomagał między innymi niemiecki Rotary Club Leer. Za tę kwotę kupiono dary, w większości medykamenty, które mają trafić do mieszkańców Tarnopola. Zdjęcia.

12 marca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbył się charytatywny koncert zorganizowany przez Elbląski Klub Rotary.

- W jego trakcie zorganizowano także kameralną aukcję obrazów. Część dochodu z koncertu przeznaczona została na pomoc Ukrainie - mówi Jerzy Boleski, prezydent Elbląskiego Klubu Rotary.

Jerzy Bolewski podkreśla, że klub zaangażował się w pomoc Ukrainie niemal natychmiast po rozpoczęciu wojny. - Podjęliśmy jednomyślnie uchwałę, że wszystkie pieniądze, które mieliśmy w tym momencie na koncie przeznaczamy na pomoc Ukraińcom. Zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz mieszkańców Tarnopola. Włączyliśmy w nią zaprzyjaźniony Rotary Club Leer z Niemiec. Ich odpowiedź była spontaniczna i natychmiastowa. W ciągu jednego dnia przekazali nam 11 tys. euro, my dołożyliśmy swoje pieniądze. Łączna pomoc dla Ukrainy to około 72 tys. zł – mówi Jerzy Boleski.

Za tę kwotę zakupiono między innymi medykamenty i środki ochrony osobistej. - Jednak obecnie jest problem z transportem ich na Ukrainę. Ta sprawa się klaruje, dary dowieziemy być może na granicę, a z niej zostaną odebrane przez klub Rotary w Tarnopolu. Poszukujemy jednak samochodu dostawczego na około 3 dni (od 18.03). Osoby, czy firmy, które mogłyby nam go wypożyczyć, proszone są o kontakt z klubem - mówi Jerzy Boleski.

Uchodźcy z Ukrainy dzięki kontaktom, które mają elbląscy rotarianie, mogą uzyskać pomoc w Niemczech.

- Chcielibyśmy także podziękować Nicole Koch i Helmutowi Grimm - mieszkańcom Lippstadt, którzy przekazali na zbiórkę dla Ukrainy znaczącą kwotę. Bardzo się w nią zaangażowali. Nasz klub może pomóc uchodźcom z Ukrainy w znalezieniu pracy i mieszkania w Niemczech. Jest też możliwość umieszczenia w niemieckich domach opieki osób starszych i schorowanych – dodaje Dominika Paul – Stolf z Elbląskiego Klubu Rotary.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama