UWAGA!

Były komisy i warsztaty, mają być mieszkania

 
Elbląg, Były komisy i warsztaty, mają być mieszkania
(fot. Michał Skroboszewski)

Działka między ul. Warszawską, Szańcową i Kupiecką będzie wystawiona przez władze miasta na przetarg. Dzierżawcy dostali wypowiedzenia umów, część z nich już się wyprowadziła. Zobacz, jak dzisiaj wygląda ten teren.

Teren między ul. Warszawską, Szańcową i Kupiecką o powierzchni 1,1 hektara od lat zajmowali właściciele warsztatów i komisów samochodowych. W imieniu miasta administruje nim Zarząd Budynków Komunalnych. W wakacje dzierżawcy otrzymali wypowiedzenia dotychczasowych umów, mają się stąd wyprowadzić do końca września.

- Na razie szukam nowej lokalizacji. Widzi Pan, jak to teraz wygląda. Większość firm się już wyprowadziła. Szkoda tego miejsca, słyszeliśmy, że mają tutaj powstać mieszkania – mówi nam właściciel jedynego komisu samochodowego, który jeszcze tutaj działa.

- Wracam ze swoim warsztatem na tereny Zarządu Portu. Tym kiedyś też port zarządzał, ale przekazał ZBK. Prowadzę tu działalność od 2009 roku, powoli się pakuję, ale zajmie mi to na pewno więcej czasu niż do końca września – mówi właściciel warsztatu samochodowego.

Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Działki są przygotowywane do sprzedaży w przetargu, do którego ma dojść na początku przyszłego roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zabudowac w stylu starego miasta aż do samego brzegu jak to ma miejsce w Gdańsku nad Motławą! Aż miło będzie pójść na spacer w takie miejsce!
 • Uwazam, że takie działki jak ta slysznie powinny być zabudowywane budynakami wielorodzinnymi. Jest dostęp do komunikacji miejskiej, jest blisko pracy/szkoły, wiec to idealne miejsce do życia, a komis? Komis do szkoły nie musi chodzi, ani posiadać komunikacji miejskiej.
 • Pomysł dobry, nawet bardzo, ale przy energi i zapale a przede wszystkim umiejętnościach naszych władz my już nie dożyjemy
 • A po co czekać z przetargiem do końca roku? Nie można już tego obchnąć dalej z opcją przejęcia we wrześniu? Po co urzędniki rozkładają to tak w czasie? Niech urzędnicy działają jak w firmach tj. asap to miasto rozwinęłoby się 100 razy szybciej, a nie pierdza w stołek, "to trzeba na spokojnie"itp. Żółwie elbląskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  13
  Tralala(2021-09-08)
 • @Zielarski - No, tak tragiczniejszego rządu niż teraz, nie miała Polska od chyba przed 2 wojny.
 • Ludzie piszący o zabudowie "w stylu Starego Miasta w Gdańsku"nie tylko wykazują się daleko POsuniętym brakiem wyobraźni i potężnym kompleksem małomiasteczkowego dorobkiewicza, ale przede wszystkiem nie rozumieją, że kopiowanie nie zawsze dobrych i nie zawsze rozumnych rozwiązań od trójmiejskich zarobasów, patologicznych anty-estetów i zwyczajnych patodeweloperskich lib-szkodników znad Motławy jest receptą na architektoniczny i staromiejski dramat w stylu poronionego pomysłu budowy garażowca na Starówce. W normalnych krajach i miastach, z normalnymi, posiadającymi rozum we właściwym miejscu władzami miejskimi, to robi się to tak, że najpierw opracowuje się plan zagospodarowania przestrzennego np. Wyspy Spichrzów, następnie szuka inwestora z pomyślunkiem a następnie buduje i wznosi konsekwentnie wg planu, realizowanego nawet przez kilka kadencji. POnieważ jednak żyjemy w dziaderskim, post-styropianowym, złodziejsko-zarobaśnym Elblągu, to u nas buduje się od czapy, na gębę dogadując się z ratuszowym słup-szkodnictwem, w pokątny sposób wygrywa przetargi i stawia potem takie poronione koszmarki, jak np. staromiejski ratusz, albo ten planowany estetyczno-architektoniczny stodoło-dramat na Warszawskiej, wznoszony dla prywaciarstwa za 50 mln złotych z kieszeni podatnika. POrażka und dramat. Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #zarobasy, #libki, #tusk
 • Zdecydowanie budować, niech okolice rzeki wyglądają, jak przystało na starówkę w każdym większym mieście. Te komisy, warsztaty i temu podobne wyglądają fatalnie i psują wizualnie ten obszar miasta. Zdecydowanie wynieść to wszystko gdzieś na przemysłowe okolice miasta.
 • Oj wróbelek zbiera na nowego harleya
 • Zabudować w stylu Starego Miasta w Elblągu, tym przedwojennym. Nie musimy się kierować Gdańskiem. Tym bardziej że tamtejsza wyspa spichrzów została uszczęśliwiona fatalną zabudową która przytłacza nabrzeże Głównego Miasta po drugiej stronie Motławy.
 • W sumie dobrze, że będą mieszkania, a z drugiej strony to władze tańczą jak im deweloperzy zagrają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  8
  zzz@333(2021-09-08)
 • Bo od samorządów po sejmy i senaty 70-80 procent narodu głosuje na polityków z zawodu co tak naprawdę już dawno odpłynęli w mniemaniu o sobie a tak naprawdę nic nigdy nie osiągnęli. Pr i propaganda działa i ma się dobrze
 • Oczywiście, że tak. W Gdańsku na Motławą PObudowali betonowy kanion dla wyzyskiwaczy i burżuazji, który całkowicie oszpecił im tę część Starego Miasta, zaś tumaństwo bez wyobraźni i krzty estetycznego zmysłu domaga się dziś PObudowania podobnego koszmaru architekta w Elblągu - a gonić tych szkodników i dorobkiewiczów od neo-stodół, paliwożernych krowo-SUVów, sadzących sobie tuje w ogródkach, gdzie czarny pieprz rośnie; Hashtagi: #RadykalnaAkcjaProestetyczna, #betonoza, #libki, #rak
Reklama