UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Dobre sygnały z Iranu powiadacie? Nasz wspaniały sojusznik, wzór demokracji, który dopiero w latach 60 zniósł segregację rasową we własnym kraju, nałożył sankcje gospodarcze na irańską ropę, bo Iran chciał mieć własną broń nuklearną. To oczywiste, że brak jednego z większych producentów ropy na rynku automatycznie podnosi jej cenę. Ale nie o broń i ropę tu chodzi, a o system monetarny. Iran jest jednym z niewielu krajów na świecie, który dług publiczny generuje u obywateli własnego kraju, a nie u międzynarodowych rodzin bankierskich bez ojczyzny. A to bardzo uwiera owe rodziny, bo jeszcze nie mają całego świata w swoich rękach. Jak Irańczycy zmiękną, to Polacy będą mniej płacić na stacjach. Ach, ta globalna ekonomia. ..
  • Słuszne uwagi - ja jednak mam nadzieję, że Irańczycy jednak nie zmiękną, Unia będzie cisnąć jeszcze większe opłaty za CO2,zaś Rosja nie będzie tak naiwna jak w sprawie gazu i w przypadku ropy nie pokryje europejskim odbiorcom strat spowodowanych jankeską nieudolnością i pazernością, które są przyczyną sprzedaży przez nich LNG po wyższych cenach Chinom, nie zaś swoim śmiechu wartym sojuznikom z zapadłych rubieży Europy. A to dlatego, że takie ruchy wymuszą w końcu przesięście się Januszy Kierownicy na samochody elektryczne i/lub radykalne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w Elblągu i kraju. Czego sobie i wszystkim ludziom rozumnym życzę. [A o tym jak to wygraliśmy 1,5 miliarda dolarów od Rosjan, a stracimy na ich rzecz 5 miliardów dolarów, czyli "sukcesie"made in Poland już słyszeliście?] Hashtagi: #RatujmyKlimat, #KapitalizmKanibalizm, #ekologia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    4
    lubie.kefir(2021-11-05)
  • @lubie.kefir - Nawet 8 zł mogę za litr płacić. Stać mnie i szkoda mi dzieci z kopalni kobalt, dlatego na elektryka się nie przesiądę.
  • @lubie.kefir - Sasin przejął, nic nie słychać
Reklama