UWAGA!

Drugie podejście do sprzedaży działki

 Elbląg, Drugie podejście do sprzedaży działki
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze miasta po raz drugi wystawiły na przetarg działkę przy starej pętli tramwajowe, na rogu ul. Robotniczej i Obrońców Pokoju. W poprzednim przetargu nie było inwestorów zainteresowanych kupnem.

Teren o powierzchni około 2 tys. m kw. jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza to 840 tys. zł netto plus VAT.

- Nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia na nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, służebności polegającej na prawie przejścia i przejazdu przez teren działki nr 446/1, na rzecz każdoczesnego właściciela /współwłaściciela /użytkownika wieczystego działek nr: 446/2, 379/1. Opisana służebność ustanowiona zostanie aktem notarialnym zbycia nieruchomości, stanowiącej przedmiot przetargu – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym, dodając, że nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2025 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

W pierwszym przetargu, zaplanowanym na 20 grudnia ubiegłego roku, nikt nie wpłacił wadium, dlatego do licytacji nie doszło. Władze miasta próbują więc sprzedać ten grunt ponownie. Licytację zaplanowano na 9 maja.

oprac. RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama