UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Energa kupi EPEC?

Elbląg, Jacek Garbol.
Jacek Garbol.

Zaledwie kilkadziesiąt osób przyszło na pierwsze konsultacje w sprawie prywatyzacji Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Usłyszeli w ratuszu od Prezydenta, że to najlepszy moment na sprzedaż miejskiej spółki inwestorowi, którym mógłby zostać właściciel Elektrociepłowni Elbląg.

Prezydent chce rozpocząć negocjacje z firmami zainteresowanymi kupnem udziałów EPEC. Jak się dowiedzieliśmy, chętnych jest kilku, ale tylko Energa-Kogeneracja, która jest właścicielem Elektrociepłowni Elbląg, mówi o tym otwarcie.
       – Chcemy wiedzieć, czy planowane przez nas inwestycje będą miały rację bytu, czy produkowane przez nas ciepło będzie nadal odbierane przez miasto. Dlatego chcemy być właścicielami EPEC. Gdyby miasto znalazło innego inwestora, skupimy się na produkcji energii elektrycznej – mówi Jacek Garbol, prezes Energa-Kogeneracja.
       Wtedy miasto będzie musiało znaleźć inwestora, który zbuduje nową elektrociepłownię. Samorząd sam jej nie sfinansuje, bo to koszt kilkuset milionów złotych. Problem jest poważny, bo Energa-Kogeneracja wytwarza większość ciepła dostarczanego do mieszkań i firm. Sama też wymaga wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę, która pamięta jeszcze lata pięćdziesiąte.
       Prezydent Henryk Słonina zapewnia, że na dzisiaj wybór Energii to najlepsze rozwiązanie dla miasta. Zastrzega jednak, że o wszystkim zadecydują negocjacje, którymi zainteresowanych jest jeszcze kilku inwestorów. Najpierw jednak muszą zakończyć się konsultacje (kolejne 24 lutego w „Zakrzewie” i „Sielance”; wszystkie o godz. 16), a zgodę na rozpoczęcie negocjacji musi wydać Rada Miejska.
      
       Dlaczego Energa chce kupić EPEC? Obejrzyj wywiad z Jackiem Garbolem, prezesem Energii-Kogeneracja.
      
      
      
      
Rafał Gruchalski, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Rada nie wyda takiej zgody!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Radny Lewicy(2010-02-18)
 • Tak to własnie jest w Elblągu. Na forach internetowych wszyscy szczekają, a jak jest możliwość ruszenia dupy i porozmawiania w cztery oczy o tym, na co wszyscy psioczą anonimowo, to oczywiście pustki. nie dziwcie się potem, że zapadają takie, a nie inne decyzje, których nieobecni wcześniej nie będą mieli żadnego prawa komentować i błotem obrzucać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pozdro_z_daleka(2010-02-18)
 • nie ma mowy, do sprzedaży nie dojdzie. Na bank.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2010-02-18)
 • pozdro_z_daleka ~ posłuchałeś panaEnergę? uważasz, że z_bliska odpowie szczerze na np. takie pytanie: czemu we wspomnianej Ostrołęce ładują kasiorę głównie w elektrownię z1972r., a nie w elektrociepłownię z 1953 www.energa-elektrownie-ostroleka.zeo.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2010-02-18)
 • Facet mówi z sensem i myślę, że jest w stanie przekonać przeciwników chodzi przecież o bezpieczeństwo bezpieczeństwo systemu ciepłowniczego w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
 • Pozdrawiam wszystkich przeciwników prywatyzacji EPEC-u, lecz w waszych wypowiedziach nie ma sensownych argumentów aby nie doszło do połączenia obu spółek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rolek(2010-02-18)
 • No wczoraj napisali na wp. pl ze w Polsce zakłady energetyczne wymagają doinwestowania 70 mld zlotych, no to jak widac ENERGA czai się na EPEC, dlatego mieszkańcy Elbląga powinni protestowac i nie dopuscic do sprzedaży dla ENERGI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el-anka(2010-02-18)
 • Nigdy nikt dwie sroki za ogon nie złapał i niech ta ENERGIA zajmie się jak dotychczas energią elektryczną, zacznie modernizacje linii itd. piszą że Unia Europejska coś im obiecała, więc niech się skupią na jednym. ;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el-anka(2010-02-18)
 • el-anka kompletnie głupoty pleciesz masz jakieś normalne argumenty przeciw? a nie bo nie?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
 • hej el-anka gdzie ty mieszkasz na wsi i słomę w domu jarasz tak ci ten dym zaszkodził że gadasz jak naćpana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  aklora(2010-02-18)
 • el-anka weź ty lepiej się za miotłę i pozamiataj wokół epec-u bo strasznie się zakurzyło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zamrron(2010-02-18)
 • jasna sprawa jak chce się inwestować w ciepłownię czy przesył trzeba mieć gwarancję sprzedaży czy ktoś nie jest może tego zrozumieć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
Reklama