UWAGA!

Mieszkania czynszowe droższe niż szacowano

 Elbląg, Wizualizacja nowych budynków ETBS przy Wiejskiej (grafika ETBS)
Wizualizacja nowych budynków ETBS przy Wiejskiej (grafika ETBS)

Drugi przetarg na budowę mieszkań Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego również nie wyłonił firmy, która je wybuduje. Spółka koszty tej inwestycji oszacowała na ok. 15,8 mln zł, to kwota znacznie mniejsza od tej, którą proponowali oferenci.

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło już trzeci przetarg na budowę bloku mieszkalnego przy ul. Obrońców Pokoju i ul. Wiejskiej. Pierwszy unieważniono ponieważ oferty, które wpłynęły przewyższały kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję. Drugi przetarg również został unieważniony z tego samego powodu.

- W tym przetargu oferty złożyły firmy JAK Bud Braniewo (20,9 mln zł) oraz Dom Lux Pasłęk (21,2 mln} zł, natomiast ETBS przeznaczyło na inwestycję 15,8 mln zł - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elbląga.

Termin składania ofert w trzecim przetargu mija 11 lutego, tego dnia nastąpi również ich otwarcie. Budynek, który wybudowany zostanie przy ul. Wiejskiej i ul. Obrońców Pokoju, ma mieć sześć kondygnacji, wokół niego powstanie również 57 miejsc parkingowych. Przetarg ETBS obejmuje również: wykonanie drogi wewnętrznej, wejść do budynku, chodników, budowę placu zabaw i nasadzenie zieleni. Projekt jest dofinansowany ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany zrealizować inwestycję w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy, że samorząd elbląski wniósł najpierw działki przy ul. Wiejskiej aportem do ETBS (które jest miejską spółką), a Rada Miejska zgodziła się także na ubieganie się przez prezydenta o dofinansowanie budowy w tym miejscu nowych mieszkań z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. We wrześniu ubiegłego roku na zlecenie Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego rozebrano stare budynki mieszkalne i gospodarcze przy ul. Wiejskiej.

 

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bida, panie bida. Dziękujemy PISowi za nią
 • nie jest to żadnym problem bo dzięki Nowemu Ładowi i wynikającemu z niego nieslychanemu od czasów Mieszka I bogactwu Polaków, te niby zwyżki cen budzić muszą tylko śmiech politowania, stać nas na te niezauważalne podwyżki i nie zmoncą one naszego zadowolenia z bogactwa i dobrobytu
 • Pod ostatnim artykułem o tych blokach pisałem, że nie będziemy komu tego budować za te pieniądze. .. W czasach rozdmuchanej bańki mieszkaniowej, szalejącej inflacji i tego że dla większości przeciętnych "Kowalskich"mieszkanie to pozornie najlepsza inwestycja. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2022-01-26)
 • Za darmo i tak dostaną dziecioroby i bezrobotni, wie. Dla kogo drożej dla tego drożej xDDDDD
 • To się zgadza; )350 tys zł za mieszkanie. BRAĆ KREDTY, a nie liczyć, że Państwo da!
 • W swoich szacunkach nie założyli szalejącej inflacji i bańki cenowej materiałów budowlanych. Ojojojojjjj. .. Cena cegły rośnie już w czasie transportu ze sklepu na plac budowy. Panie bierz pan teraz, bo za godzinę będzie już drożej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  Mjr.Tom(2022-01-26)
 • zbk lokatorom podwyższyć czynsze i wtedy zbk będzie miał kasę, ci co nie placą na bruk, albo spłacać pieniedz mi, a nie odrobkiem. Miasto nie umie dysponowac majątkiem, smiech na sali. Dajcie to w prywatne ręce, ablo przedsiębiorcy, i będą pieniądze na remonty, nowe budowanie, itp. a tak jaki gospodarz takie inwestycje.
 • No, popatrz no, a za tej złej komuny można było bloki z płyty wybudować i do dziś ludzie mieszkają. Nie żebym pochwalał stary system, dostrzegam tylko niedomagania kapitalizmu. - patrz Chiny, niby komuna a można nie tylko bloki ale całe miasta "widma"wybudować. Gdyby nie social credit i inne zamorDyzmy to ciekawy kraj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  Abnegat(2022-01-26)
 • wydaje mi się, że czynsze w ZBK są wystarczająco wysokie znajomi za 50 m2 ponad 800 płacą bez wody, gazu i prądu.
 • @Abnegat - pomyłeczka woda wliczona.
 • @Abnegat - Czynsze ZBK to jakieś nieporozumienie. Za to samo w Sielance płacisz grubo z 300 mniej, a poziom utrzymania bloku i otoczenia na najwyższym poziomie. Ledwo w nocy śnieg popada to już o 6 rano słychać jak szpadlami odśnieżają chodniki. Place zabaw gęściej rozmieszczone niż kościoły w mieście. Nie zamieniłbym dzisiaj mieszkania na żadne inne. Tylko Sielanka!
 • Módlcie się bracia i siostry, Jarosław z Ojcem wszechmogącym Tadeuszem da Wam, jemu dają bezdomni i Wam tęż dadzą, tylko musicie być wierni i wybierać jak ksiądz nakazuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  Łomatko(2022-01-26)
Reklama