UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Jako bezpośrednio dotknięty tą nie potrzebną i skierowaną tylko „do ciemnego ludu, który wszystko kupi (i zagłosuje)” pozorną inwestycją mieszkaniec Mierzeji mogę się właściwie z tego tylko cieszyć. A z drugiej strony było/jest to przecież do przewidzenia. Klasyczne działanie wg wzorca podanego przez Matouszka jeszcze na jego nagraniach z „Sowy”: Rozbudzać w ciemnym ludzie oczekiwania i je potem wygaszać. Rozbudzamy: Opowiadamy o wspaniałej inwestycji, która zmieni Elbląg w krainę mlekiem i miodem płynącą, w port jak Gdynia pana Eugeniusza Kwiatkowskiego. Ciemny lud to kupi. Pozorujemy działania mające uwiarygodnić nasze „rozbudzanie” wycinając kilkadziesiąt hektarów lasu na terenach „Natura 2000”. Z rozkazu p. Obajtka drugiego (ponoć siostrzeńca byłej pani premier), tyle że nie kosztuje nas to nic, bo koszta pokrywa z nawiązką sprzedaż drewna. „Spełniamy obietnice wyborcze”. No a teraz wygaszamy: Nagle okazuje się, że - przez „nieoczekiwany” wzrost kosztów - inwestycja (której opła­cal­ność właściwie nigdy nie została udokumentowana a o braku opłacalności od dawna mówią fachowcy) może okazać się nieopłacalna. Ba, ta nieopłacal­ność wynika przecież już z analiz rządowych, które dokumentować miały opłacalność. .. .. Pozostaje nam tylko czekać do najbliższych wyborów. Znowu rozbudzimy. Aby wygaszać. Ciemny lud to kupi. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  12
  dr.-inż.TomaszSłomka(2019-03-21)
 • @dr.-inż.TomaszSłomka - Dokładnie podniecanie i opuszczanie. wszystko w temacie!
 • Już właśnie ten sam Eugeniusz Kwiatkowski-budowniczy Gdyni w 1945 roku planował wykonanie przekopu, za to go komuniści zwolnili, co jest jasnym dowodem na to, że ta inwestycja jest im nie na rękę, bo nie będą mogli szantażować i blokować Polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Gienek (2019-03-21)
 • A lud nie jest ciemny i wie, że każda dodatkowa infrastruktura transportowa przyczynia się do rozwoju kraju. Wszyscy mogą sobie przeczytać o blokadach portu w Elblągu przez Rosję i milionach strat z tego tytułu. Port się rozwijał do monlmentu wprowadzenia blokad rosyjskich. Rosja to specjalnie zrobiła, żeby Elbląg nie był dla nich konkurencją i się nie rozwijał. A 23 ha lasu to nie jest nawet 0,5% lasów na Mierzei. Ciekawe co powiesz o wycince pod ścieżki rowerowe i drogi na Mierzei i budowę kurortów i domów wczasowych i parkingów? Czemu wtedy nikt nie podskakuje. Czemu nikt nie podskakiwał jak pogłębiali port w Krynicy i tor wodny do Krynicy przecież wg ekologów z Krynicy to takie szkodliwe jest pogłębianie i ryby wyginą, za to wg nich ryby bedą się mieć doskonale w paszczach kormoranów. :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Gienek (2019-03-21)
Reklama