UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Sz. P. Czy ktoś wykrył troskę o odbiorców ciepła? Przytaczam z Umowy kupna udziałów Ciepła Kaliskiego przez naszą elbląską Energę Kogeneracja w 2013 roku. Pomijam fakt, że Umowa stała się jawną natychmiast po podpisaniu, w przeciwieństwie do naszej. ”Kupujący (Energa Kogeneracja)zapewnia, że Spółka stosować będzie ceny i stawki opłat za wytwarzanie, a także przesył i dystrybucję ciepła zgodnie z obowiązującą taryfą zatwierdzoną przez Prezesa URE do czasu wejścia w życie nowej taryfy zatwierdzonej przez Prezesa URE. Zmiany taryfy…. szczególnie będą uwzględniały przepisy dotyczące ochronę interesów odbiorców”. Nie gloryfikuję zapisu, bo są w nim też pułapki, można zmiany wprowadzić natychmiast, a URE zatwierdzi. Jednak jest i furtka: ”do czasu wejścia nowej taryfy”. Trzeba było negocjować z EKO przynajmniej czasową abolicję, zamiast uderzenia w listopadzie. Podobno przy naszej Umowie „robiły” podmioty trójmiejskie. I „wynegocjowano” właśnie to, co jest. Jeżeli tak będziemy „negocjować” przy ewentualnym uwolnieniu cen, to na pewno „wynegocjujemy” podwyżkę. Przy dzisiejszej filozofii rządzących i zarządzających „ciepłem”, wyłącznie demagogią będą twierdzenia o jakiejkolwiek obniżce cen ciepła kiedyś. Czekają nas coroczne podwyżki. I jeszcze jedno: czy ktoś ma jakieś wątpliwości co do przyczyn utajnienia Umowy EPEC-EKO? Empatii wobec nas nie wykryłem. Pzdr.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    2
    RyszardKlim(2021-02-08)
  • @RyszardKlim - Tak było i w tym wypadku - do czasu wejścia nowej taryfy działała stara taryfa. Nic nowego. Warto wspomnieć, że Energa KUPIŁA wtedy Ciepło Kaliskie, czyli tamtejszy PEC, zatem mogła obiecywać co chciała, bo miała oba podmioty w ręku i ogromne zyski jako koncern. Kupiła, bo o dopiero trzymanie w ręku produkcji i dystrybucji daje korzystne finansowo efekty - dla właściciela. Chciała kupić, więc obiecała, co się dało. Gdyby EKO kupowało EPEC byłoby podobnie. Zapytajcie kaliszan, czy mają tanie ciepło. .. .Taryfę zawsze zatwierdza Prezes URE, który zawsze, bo to wynika z ustawy, musi uwzględniać: dobro konsumenta/ odbiorcy, dobro producenta, dystrybutora (stabilność utrzymania urządzeń i realizacji i inwestycji). Panie Ryszardzie, albo Pan się na tym nie zna więc, albo niestety manipuluje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    4
    Energetyk realista(2021-02-08)
  • @Energetyk realista - Szanowny Realisto, czy dokładnie przeczytałeś? Zaznaczyłem, że nie jestem entuzjastą umowy kaliskiej, bo i ona wprowadzała np. możliwość podwyżki prawie natychmiast. Była przynajmniej wspomniana mała furteczka. W umowie elbląskiej, pamiętam jak jej twórcy opowiadali o ciężkiej pracy, nie wspomnę bajeczek, że to nie oni chcieli utajnienia, tylko "tamci"- nie ma nawet szparki dla troski o odbiorców. Po prostu podpisano, to co położono. Dziesiątki razy wypowiadałem się, że zawsze zwalą na URE. EKO ma swoją politykę, my chcemy być przekonani, że po tej stronie mocy jest umiar, przyzwoitość, oszczędność. Czy jest i czy jesteśmy przekonani? Pzdr.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    RyszardKlim(2021-02-08)
  • @RyszardKlim - "Zwalą na URE"- URE ma możliwość negowania kosztów, może nie zgodzić się na proponowane ceny. I bywa że to robi. To nie jest podpisywacz, tylko urząd, który ma konkretne cele. Pozdrawiam rozmówców.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    5
    Energetyk Realista(2021-02-08)
Reklama