UWAGA!

To Finowie zbudują pogłębiarkę

 Elbląg, materiały NDI/Besix
materiały NDI/Besix

Fińska stocznia Uudenkaupungin Työvene Oy zbuduje statek pogłębiarkę, która ma pracować na Zalewie Wiślanym. Jako jedyna złożyła ona ofertę zarówno w pierwszym, jak i drugim przetargu ogłoszonym przez Urząd Morski w Gdyni. Znacznie przewyższała ona kwotę, jaką urząd zamierzał przeznaczyć na budowę pogłębiarki. Ostatecznie inwestor zdecydował, że dołoży brakujące finanse.

Dopiero drugi przetarg ogłoszony przez Urząd Morski w Gdyni wyłonił firmę, która wybuduje statek pogłębiarkę mającą pracować na Zalewie Wiślanym. W obu przetargach oferent był jeden i ten sam: fińska stocznia Uudenkaupungin Työvene Oy. Na budowę statku przeznaczyła ona ponad 116,5 mln zł, natomiast Urząd Morski w Gdyni na sfinansowanie zamówienia dysponował sumą 80 mln zł. Ostatecznie urząd dołoży brakującą kwotę, czyli 36,5 mln zł.

- Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w dokumentach zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu, oferty były oceniane w oparciu o następujące kryteria: Cena – 60%, Okres gwarancji – 10%, Pojemność ładowni – 20% oraz skrócenie terminu dostawy – 10%. Przedmiotowa oferta uznana została za najkorzystniejszą, gdyż jako jedyna oferta w postępowaniu uzyskała w w/w kryteriach oceny ofert łącznie maksymalną liczbę punktów. Zamawiający może zwiększyć kwotę na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej – czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Przypomnijmy. Po wybudowaniu kanału przez Mierzeję Wiślaną i toru wodnego przez Zalew Wiślany i rzekę Elbląg konieczne będzie systematyczne pogłębianie toru wodnego. Będzie się tym zajmował Urząd Morski w Gdyni, który poszukiwał dostawcy nasiębiernej pogłębiarki ssąco-refulującej.

Fińska stocznia specjalizuje się w małych i średnich jednostkach pływających do użytku profesjonalnego, począwszy od łodzi roboczych z aluminiowym kadłubem po stalowe statki wielozadaniowe i promy drogowe.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama