UWAGA!

Zaprojektują przebudowę drogi nr 22

 
Elbląg, Odcinek drogi nr 22 z Elbląga do Jegłownika należy do najbardziej niebezpiecznych w regionie
Odcinek drogi nr 22 z Elbląga do Jegłownika należy do najbardziej niebezpiecznych w regionie (fot.GDDKIA)

5,5 mln złotych będzie kosztowała dokumentacja projektowa dotycząca rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku od Elbląga do Fiszewa i budowy obwodnicy Jegłownika. Przetarg na to zadanie wygrała firma Europrojekt Gdańsk.

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wycenił prace nad dokumentacją na 4,7 mln złotych. Każda z czterech złożonych na przetarg ofert była droższa niż szacunki urzędników. Najkorzystniejszą złożyła firma Europrojekt Gdańsk (na 5,5 mln złotych) i to ona, jeśli pozostali przedsiębiorcy nie zaskarżą wyników przetargu, podpisze wkrótce umowę z GDDKiA.

Otwarcie ofert w przetargu nastąpiło już 30 kwietnia, ale kilka miesięcy trwało badania ofert. - Weryfikujemy doświadczenie zgłoszonego w ofertach personelu – informował nas jeszcze miesiąc temu Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA, - W przypadku obwodnicy Jegłownika przedmiotem zamówienia jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ). Dla pozostałych dwóch odcinków ogłosiliśmy przetarg na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych – tłumaczył.

Projekt ma przewidywać budowę drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 (czyli naprzemiennie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym).

- Droga na odcinkach Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, stanowiącego wał przeciwpowodziowy. W przypadku obwodnicy Jegłownika, na podstawie dokumentacji STEŚ, wybrany zostanie wariant przebiegu obwodnicy – wyjaśniał nam wówczas Karol Głębocki.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa w ciągu 29 miesięcy od podpisania umowy. Zwycięzca przetargu będzie również pełnił nadzór autorski nad przebiegiem prac budowlanych.

 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama