UWAGA!

Hotel pod Lwem

 Elbląg, Hotel pod Lwem
86
Głosuj na hit
18
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

Tworzymy w tej rubryce ranking najładniejszych i najbrzydszych budowli i budynków jakie powstały w Elblągu w tym roku. W lutym wręczymy inwestorom lub projektantom honorowe statuetki w obu dziedzinach. Na pierwszy ogień proponujemy zdecydowany hit, jakim moim zdaniem jest Hotel pod Lwem. Jakość wykończenia i użytych materiałów oraz daleko idące nawiązanie do oryginału czynią z tej kamienicy jedną z piękniejszych budowli jakie od podstaw powstały w całej powojennej historii Elbląga.
A zdaniem naszych Czytelników, to hit czy kit?


Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Zdecydowanie hit! Oby więcej tego typu obiektów powstawało na Starówce!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    sdfsdff(2008-07-10)
  • Sven Faktycznie, ładny budynek. Szkoda, że dopiero teraz i tylko jeden. Ale mam nadzieję, że to dobry początek i będzie powstawało takich więcej. :)
  • Moim zdaniem wszystkie nowe kamienice wybudowane przez firmę MYTYCH na starówce zasługują na pochwałę. Widać, że budują solidnie, szybko i z dobrych materiałów. Wystarczy je porównać do sąsiednich kamienic gdzie wszystko już się sypie mimo tego, że budynki mają dopiero kilka lub najwyżej kilkanaście lat.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    qwerty ze starówki(2008-07-10)
  • całe elbląskie Stare Miasto to mezalians kiczu, atrap i pseudostarodawnych kamieniczek. .Ot, plebs się zachwyci i tyle. .. Taka krzyżówka Aborygena ze Słoniną. .jeden niby coś pisze drugi niby coś robi. .. niby niby niby. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    dekonstruktor(2008-07-10)
  • daje rade; ). Czekam na więcej takich budynków.
  • a jednak można. .. .zrobić coś po ludzku. A władzom naszego miasta, radzę zajrzeć i tutaj. Okazuje się, że jak coś ma ręce i nogi i podbudowy gotycko-fallicznej brak to i Gęsicki coś pochwali; -) a i czytelnicy jakoś pozytywnie nastawieni. Po prostu coś ładnego zawsze się obroni.
  • Hotel ladny, a reszta starowki sucks
  • to nie reklama co nie?
  • Ty sobie synku Aborygenem wpisów monotematycznych i gęby nie wycieraj. Obyś ty pisał tak na niby - to dobrze na tym wyjdziesz. Bo jak narazie to jakieś bzdety prawisz. może porównamy dorobek łaskawco?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MiejscowyAborygen(2008-07-10)
  • wg mnie to b ładny budynek a wszyscy Ci ktorzy pisza ze tak nie jest (i mam tu na mysli cala nasza starowkę) po prostu są po prostu nie w temaciei. Elbląg to jedyne miasto w województiwe gdzie doszło do takiego zakresu prac wzgl. odbudowy!Pamietajmy o tym! a czyim kosztem w Warszawie i Gdańsku można podziwiać zabytki starego miasta???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    miejscowy(2008-07-10)
  • Ale to jest nowka budynek czy odbudowa tudzeiz restauracja. jezeli nowka to brawo naprawde cieszy oko i zeby tak cala starowka wygladale bo wszystkie nowo pobudowane "kamieniczki" to zal. .. .w kazdym badz razie nie nadaja sie na starowke nawet tak mala i zalasna jk elblaska. Ps nie rzucac sie na gdansk czy umeczona stolice podziekuj ruskim psom
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nawet nawet(2008-07-10)
  • Kamienica przy ul. Kowalskiej Nr 10 - została wybudowana w 1585 r. przez szkockiego kupca - Alexandra Nisbeth'a, w stylu manieryzmu holenderskiego. Pierwotnie miała niespotykaną szerokość - 13 metrów. W 1925 r. została przebudowana przez elbląskiego architekta - prof. O. Fischer'a. W parterze kamienicy znajdował się sklep delikatesowy Paula Salewskiego, później Rudolfa Salewskiego. Mieszkali w wyższych kondygnacjach tej kamienicy. Z uwagi na polsko-brzmiące nazwisko "Salewski", po 1933 r. , w czasach nazizmu zmienili je na "Salden". Kamienica zniszczona w czasie wojny i później rozebrana. Z mieszkajacej tu rodziny "Salewski (Salden)" wywodzi się p. Maria-Luise Salden, ur. przed wojną w Elblągu, której b. ciekawe prace (obrazy i grafiki) wystawiane są obecnie w d. kościele mariackim - Galeria-EL. Pani Marie-Luise Salden od dawna przyjaźni się z Nelly i Stanisławem Hankowskim - znanym plastykiem elbląskim. Firma "Mytych" zapewniła p. Salden dożywotnie, bezpłatny pokój i wikt w hotelu "Pod Lwem", podczas każdorazowego jej pobytu w Elblągu.
Reklama