UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Do wszystkich wystraszonych plandemią kilka cyfr- może przestaną się tak bać. Na świecie przez ponad rok 88 600 000 osób miało pozytywny wynik testu co stanowi około 1,2% ludzkości!!! Tych którzy zmarli to niespełna 2 miliony osób. Dla porównania- 1,5 miliona osób ginie rocznie w wypadkach samochodowych. Więc ryzyko zgonu na COVID jest podobne do tego w wypadku drogowym (oczywiście statystycznie). śmiertelność tego wirusa to maksymalnie 2% z tych którzy mieli pozytywny wynik testu. Jeśli przyjąć to co mówią wirusolodzy- chorych jest 5 razy więcej niż pokazują statystyki. Więc da to około 440 milionów zarażonych ale tylko 0,45% zmarłych a to jest na poziomie zwykłej grypy! Więc skąd u Was ten paniczny strach???? Oczywiście do ofiar są wliczeni wszyscy- również Ci z chorobami współistniejącymi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    3
    tak myślę(2021-01-08)
  • @tak myślę - "Na świecie przez ponad rok 88 600 000 osób miało pozytywny wynik testu co stanowi około 1,2% ludzkości!!! "W czasie 2 wojny zginęło z 0.1% ludzkości. Wniosek - śmieszna rzecz, nie ma w ogóle się co przejmować. "śmiertelność tego wirusa to maksymalnie 2%"kłamiesz, wszędzie podawane jest 3%. Gdy w styczniu przypuszczano że będzie to 1%, lekarze zbledli ze strachu. To ogromna, niewyobrażalna śmiertelność przy chorobie tak zakaźnej. A tu 3%. "chorych jest 5 razy więcej niż pokazują statystyki"Kłamstwo. Wykazały to niejedne badania przesiewowe, w Słowacji, Holandii. Jest praktycznie tyle samo chorych ile pozytywnych wyników. Plus/minus drobny promil. I to nie paniczny strach, tylko rozsądek i obawa. Za to u ciebie obserwuję ryczącą głupotę i bezmyślność osła zachęcającego innych do pikniku na torach
  • @yelou - Nie ja kłamię tylko wychodzi na to że WHO ale to wiemy. 88 600 000 chorych 1 900 000 zgonów, Jak nic 2,15%. Pierwsze Twoje kłamstwo. W ciągu 6 lat wojny zginęło ponad 60 milionów ludzi, co stanowiło około 3% całkowitej liczby ludności na świecie (ok. 2,3 miliarda)to z Wikipedią- 2 Twoje kłamstwo, Napisałem, że wirusolodzy twierdzą że chorych jest 5 razy więcej- "Tę liczbę trzeba pomnożyć co najmniej przez pięć. To ok. 100 tysięcy dziennie. 100 tysięcy ludzi zakaża się, w większości bezobjawowo i to im nie szkodzi, ale mogą transmitować - mówił prof. Simon". Kłania się czytanie ze zrozumieniem- szkła podstawowa i kolejne Twoje kłamstwo. Chyba najwyższa pora abyś przestał kłamać i może wyłącz TVP I TVN?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    tak myślę(2021-01-08)
  • @yelou - na twoja chorobę nie ma lekarstwa. żadna szczepionka nie pomoże.
  • @yelou - Pięknie Cię punktowano. .. az miło było czytać. .. sam miałem to zrobić, ale mnie wyręczono. .. dopowiem tylko, że 2 wojna światowa objęła swoim zasięgiem zdecydowanie mniejszy obszar, niż obecny wirus. .. ponadto. .. działania nazistów ukierunkowane były na ograniczoną grupę etniczną. .. gdyby wirus ukierunkowany był tylko na tę grupę, to jego szkody byłyby zdecydowanie mniejsze. .. ; ak zwykle stosujesz porównanie, które nijak się ma. .. a twierdzenia lekarzy. .. jakich lekarzy? Prof. Simona? Może tego drugiego - głównego doradcę premiera? A może Pana prof. Guta (głównego doradcę PIS), który zmienia zdanie w zależności od tego, jak zawieje wiatr. .. ? Masz jeszcze jakichś "ekspertów"w rękawie? Jest jeszcze jeden prof. .. .Ale ten już chyba się skompromitował na tyle, że szkoda jego nazwiska wymieniać. .. oby niedługo trzeba było stosować skrót do niego. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Cogitans(2021-01-08)
  • @tak myślę - Chorych jest 88 mln ale gdyby nawet od jutra nie zachorował nikt, to i tak z puli aktywnych przypadkow w ciągu tygodnii umra tysiące ludzi i twoje dziecinne wyliczenia pójdą w górę
  • @Cogitans - Wielokropek się obudził. Ty po pijanemu to piszesz czy na trzeźwo? Oby to pierwsze!
  • @yelou - Masz jeszcze jakiś argument? Czy tylko będziesz po prostu obrażał i dyskredytowal opinie innych osób w imię literackiego stwierdzenia. .. ."Słowacki wielkim poetą był". .. Ale dlaczego. .. ? Bo był. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Cogitans(2021-01-08)
  • @yelou - Skoro moje są dziecinne daj jakieś poważne na potwierdzenie Twoich tez. Od miesięcy czekam np. na potwierdzenie Twojej tezy że Szwedzi źle zrobili robiąc mniejsze obostrzenia- nie doczekałem się. To dodam do moich wg Ciebie dziecinnych wyliczeń liczbę zgonów z COVID na 1 milion mieszkańców w kilku państwach: Belgia - 1721 osób, Słowenia 1417 osób, Włochy 1290 osób, Czechy 1211 osób, Wielka Brytania 1173 osoby, Hiszpania 1109 osób, Francja 1032 osoby, Szwecja- 931 i Polska 808 osób czyli masa zamkniętych państw przegoniła Szwecję a Polska dzielnie goni- Dodam tylko ze w Szwecji zrobiono 445 tysięcy testów na 1 milion mieszkańców w Polsce 199 tyś więc ponad dwukrotnie mniej. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    tak myślę(2021-01-09)
Reklama