UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • No to jedziemy eksperci od covid. Śpicie ? Zaraz poczytamy, że. .. Singapur to, Irlandia tamto. .. zaszczepieni to zmora pandemii roznoszą covid jak szczury dżumę. ..
 • Rozumiem, że Ty jesteś ekspertem od tego wirusa? Do tego rozumiem, że jesteś ekspertem od logiki? W takim razie wytłumacz wszystkim tutaj jedna kwestię. Jak to jest, że osoba zaszczepiona może mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, może się zarazić od niej i przechodzić łagodnie (nie zrobi testu)i nie ma kwarantanny? Czy to nie jest możliwość roznoszenia wirusa? Właśnie w tym kontekście w pełni uprawnione jest stwierdzenie, że zaszczepieni roznoszą wirusa. Niezaszczepieni nie mają takiej możliwości, bo laduja na kwarantannie. To kto jest w tym kontekście bardziej niebezpieczny? Teorie o tym, że szczepionka zmniejsza ryzyko zakażenia odstawiam na półkę, gdyż to tylko teoria. Pierwotnie mała być calkowita ochrona (z małym błędem statystycznym), a potem okazało się, że w zasadzie to zlagodzi jedynie ciezkosc przebiegu zakażenia i uchroni przed respiratorem. Skoro zatem ochrona przed zakażeniem jest teorią, to dlaczego zaszczepiony może chodzić po kontakcie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  5
  Cogitans(2021-11-19)
 • @Cogitans - Cogitanis- masz rację. Pozbawionym logiki jest zarządzenie min. zdrowia o braku kwarantanny dla zaszczepionych. Nasz rząd zrobi wszystko aby przypodobać się antyszczepionkowcom i zdobyć poparcie każdego, kto nie potrafi wyciągać wniosków z zaistniałej sytuacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  9
  Babunia(2021-11-19)
 • @Babunia - Trochę pokrętna ta logika. Skoro zaszczepieni nie mają kwarantanny, to jest to ich przywilej. To chyba raczej ma zachęcić do przyjęcia szczepienia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Cogitans(2021-11-19)
 • @Cogitans - Za eksperta uważasz się Ty. Logicznie rzecz biorąc to mało logiki w Twojej wypowiedzi. Roznoszenie wirusa dotyczy każdego dodatniego to w pełni uprawione stwierdzenie. Bezobjawowo to hasło było z nami od pierwszego dnia pandemii a Ty uczepiłeś się rzekomego przywileju zaszczepionych. Zaszczepiony + ląduje na kwarantannie nie ogarniasz tego. A skoro zaszczepieni wg Ciebie nie odczuwają żadnych objawów i roznoszą covid bezobjawowo i nieświadomie niech się reszta doszczepi i będzie po problemie. Czy nie bardzo ? Wszyscy lekką ręką przejdą covid. Szczepi się na grypę i na grypę się zapada, bo wirus ma tyle odmian, mutacji, że jeden preparat nie zbawi ludzkości.
 • Nie ma czegoś takiego jak "bezobjawowo"- kto w ogóle wymyślił to głupie słowo? Albo jesteś nosicielem albo chorym. Nie masz objawów choroby, to nie jesteś chory! Co najwyżej możesz być zakarzony, ale masz na tyle sprytny system immunologiczny, że nie dopuści do zachorowania!!!
 • @Babunia - Trzeba było wyciągać wnioski, gdy był na to czas, a nie gadać głupoty, że noszenie maseczki jest gorsze od wirusa i nie wolno jej nosić. Chińczykom udało się pokonać pandemię w kilka miesięcy, na długo przed mutagenami. Udowodnili tym samym, że wystarczy przestrzegać kwarantanny, nosić maskę i się myć. Ale polski ciemnogród na samą myśl, że musi dbać o higienę dostaje szału.
Reklama