UWAGA!

Cicha noc...

 Elbląg, Cicha noc...
(fot. nadesłane)

W świątecznym repertuarze Elbląskiej Orkiestry Kameralnej nie może zabraknąć koncertu kolęd. Już 29 grudnia artyści wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki w opracowaniu Macieja Małeckiego na chór mieszany i orkiestrę smyczkową. Wszystkie bilety zostały już sprzedane.

Pod batutą Jana Łukaszewskiego wystapią: Polski Chór Kameralny i Elbląska Orkiestra Kameralna.
      
       Maciej Małecki to wszechstronny kompozytor i pianista. Piosenki z jego muzyką usłyszeć można w wykonaniu takich artystów, jak Affabre Concinui, Ewa Dałkowska, Kinga Ilgner, Wojciech Młynarski, Jerzy Połomski, Łucja Prus, Joanna Rawik, Danuta Rinn, Zbigniew Wodecki. Zbiór siedemnastu kolęd, które zostaną wykonane podczas koncertu, obejmuje obok najbardziej znanych polskich kolęd, własne kolędy kompozytora: „Dziś z żywota Panieńskiego” ze słowami Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, „Niemowlątko na słomie” (która otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Kolędę lub Pastorałkę w 1996 roku) i „Prowadź gwiazdeczko” do słów Elżbiety Szeptyńskiej. Dwie ostatnie kolędy wykonywane są przez chór a capella, natomiast „Hej, w Dzień Narodzenia” jest utworem wyłącznie instrumentalnym, z wplecionymi tematami innych kolęd.
      
       Polski Chór Kameralny
to profesjonalny chór kameralny z ponad 30-letnią historią i imponującym dorobkiem artystycznym. Chór gromadzi zawodowych muzyków, dysponujących doskonałą techniką wokalną, pozwalającą na interpretację najbardziej wymagających utworów. Choć repertuar Polskiego Chóru Kameralnego jest niezwykle obszerny, szczególnym zainteresowaniem darzy on muzykę współczesną, której jest niezrównanym wykonawcą. Chór dokonał ponad 500 prawykonań współczesnych dzieł i nagrał kilkadziesiąt płyt z tak zwaną „nową” muzyką. Zespołowi dedykowali swoje utwory między innymi Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Augustyn Bloch, Krzysztof Meyer, Paweł Łukaszewski.
      
       Jan Łukaszewski od ponad 30 lat odpowiada za rozwój Polskiego Chóru Kameralnego, jako jego dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny, doprowadzając go do wyżyn interpretacji chóralnej. Kieruje także Chórem Chłopięco-Męskim Pueri Cantores Olivenses. Współpracuje jako dyrygent gościnny z wieloma zespołami w kraju za granicą.
      
       29 grudnia, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Sala "U św. Ducha", godz. 18.
      
       Ten sam koncert z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Polskiego Chóru Kameralnego odbędzie się 30 grudnia i 6 stycznia w Gdańsku:
      
30 grudnia, Archikatedra Oliwska, godz. 16, wstęp wolny;
       6 stycznia, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (Gdańsk-Żabianka), godz. 16, wstęp wolny.
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający - Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A.

      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • CZY WRESZCIE Prezydent Elbląga zauważy ten fakt że na występy Elbląskiej Orkiestry brak jest biletów wstępu. OCZYWIŚCIE ELITA WEJDZIE A POWINNI TO ONI SŁUCHAĆ KONCERTU POD DRZWIAMI. KIEDY BUDOWA BUDYNKU FILHARMONII W ELBLĄGU. Elbląg liczy 130 tys mieszkańców, niech połowa z nich zechce wejść na koncert to sali takiej nie ma. Budujcie a nie obiecujecie rządzący.
  • znowu artykuł który nic nie wnosi bo jest nieaktualny. co ci redaktorzy tam robią. lepiej piszcie recenzje skoro nigdy nie ma biletów.
  • hm, poza Elblągiem wstęp wolny, bogatsze miasta, ot co Pozazdrościć
  • recenzja będzie subiektywna, wolę iść osobiście, wysłuchać i mieć własne przeżycie
  • Bardzo dużo wnosi, bo pojadę do Gdańska, bilet na dojazd=cena biletu na koncert. Dziekuje za informację!
Reklama