UWAGA!

Dwójka do dyrektorskiego fotela

 
Elbląg, Dwójka do dyrektorskiego fotela
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Dwie osoby złożyły swoje aplikacje na stanowisko dyrektora Galerii EL. Teraz urzędnicy muszą przeprowadzić ocenę formalną i merytoryczną złożonych dokumentów.

Kadencja dotychczasowej dyrektor Centrum Sztuki Galeria EL kończy się w październiku. Adrianna Ronżewska - Kotyńska placówką kieruje od 2018 r. Prezydent chciał powołać dotychczasowa dyrektor na kolejną - tym razem na pięcioletnią kadencję, ale na taki krok nie wyraziło zgody ministerstwo. Został ogłoszony konkurs, a kandydaci mogli składać swoje aplikacje do 20 sierpnia.

Dowiedzieliśmy się, że wpłynęły dwie aplikacje na to stanowisko. Procedura konkursowa jest jeszcze na początkowym etapie - urzędnicy muszą teraz ocenić dokumenty najpierw pod względem formalnym, czyli czy kandydat spełnia wymagania określone w ogłoszeniu konkursowym. Wśród podstawowych wymagań stawianych kandydatom są m.in. wykształcenie wyższe magisterskie związane z architekturą, historią sztuki lub studiami artystycznymi, minimum 5-letni staż pracy (w tym dwa lata na stanowisku kierowniczym) lub działalności gospodarczej związanej z wystawiennictwem lub sztukami plastycznymi albo wizualnymi, szeroka wiedza o kulturze oraz predyspozycje menedżerskie. Kandydat musiał także przedstawić autorską koncepcję kierowania placówką.

Potem przyjdzie czas na etap oceny merytorycznej. Postępowanie rekrutacyjne ma się zakończyć do 15 września, a zwycięzca konkursu po zaakceptowaniu kandydatury przez prezydenta, ma rozpocząć pracę 16 października.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Galeria el powinna być zwrócona kościołowi który był jej prawowitym właścicielem ale niektórzy za nic mają siódme przykazanie
 • Może jeden z wiceprezydentow ? Jest ich aż trzech.
 • Może jeden z dyrektorów ZBK oni są biedni a musza utrzymywać tych nierobów
 • Pewnie jakiś ziomek wróbla będzie bo kto?
 • Funkcję tą winna piastować osoba niezależna z PiS bo tylko takie osoby, które będą tworzyły Nowy Polski Ład mogą dźwignąć ciężar stojących wyzwań, zresztą mieszkańcy Elbląga spostrzegają, że Nowy Polski Ład zapewni im więcej pieniążków w kieszeni co przełoży się na udział w kulturze nie tylko emerytów i rencistów ale i elbląskiej młodzieży. Warto byłoby stworzyć na Wyspie Spichrzów muzeum Nowego Polskiego Ładu i Przekopu im. Jarosława Kaczyńskiego, twórcy tej epokowej inwestycji, która dzięki Prezesowi PiS zapewni rozwój gospodarczy Elbląga z Kaliningradem.
 • Ministerstwo nie wyraziło zgody na dotychczasową, bo chce kogoś z poparciem PiS z Trójmiasta, by placówka ta realizowała zdecydowanie bardziej patriotyczne treści, co ważne w tym przedwyborczym czasie. A tak między nami to co dzień dowiadujemy się, że władze Elblaga maja coraz mniejszy wpływ na to u siebie robią. Niedługo parę metrów chodnika bedzie musiało być zaakceptowane przez Wojewodę z Olsztyna, a artysta wystepujący przez Ministerstwo Kultury. Komuna wraca, tylko w jeszcze gorszej wersji.
 • Najważniejsze aby nie dla obecnej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  12
  Kat_Na_Idiotów(2021-08-24)
 • TeofilSkorupa - kiedy odpoczniemy od twojej inteligentnej korespondencji. dawkuj to dobro, bo za częste staje sie mniej interesujące, dużo zdrowia i pozytywnego myslenie przyda się nam na czas Jesiennej Deprechy.
 • @TeofilSkorupa - Bóg stworzył niebo i Ziemię. .. przeto zwróćmy wszystko personelom naziemnym, pasterzom dusz naszych i stwórzmy na Ziemi RAJ pod skrzydłami najmędrszych z mędrców, których mądrość seminaria wykuwają w żarze codziennej modlitwy i oddania Bogu Jedynemu. .. Wdzięcznością im kierowani dzieciątka nasze im powierzać na wychowanie winniśmy, bo jedynie takim sposobem możemy grzech zaboru boskiego mienia na tyle wieków odkupić. Przeto do don Teofilla de Skoruppy hrabiego San Escobar GM apeluje by w najbliższej kampanii wyborczej w szranki z podłymi kandydatami opozycji stanął a zwycięstwo jego pewnym jest i niewzruszonym, co skutkować będzie powrotem, przynajmniej Tej Ziemi elbląskiej w prawowite ręce personeli naziemnych umiłowanych przewodników ku wiecznej szczęśliwości ludu naszego po dziś błąkającego się w zaślepieniu, goniącego za dobrami tego łez padołu a nie pomnącego celu, w jakim do życia powołani zostali. .. zAment.
 • GłębokaMyś co ty bierzesz, odstaw to szybko.
 • Galerię należy zwrócić Klasztorowi Dominikanów
 • Wolski Ład - POLAK Dziad !
Reklama