UWAGA!

Dzień św. Anny w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku

 
Elbląg, Dzień św. Anny w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku
Fot. nadesłana

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na "Dzień św. Anny", który odbędzie się w tą niedzielę (25 lipca) w Szpitalu św. Ducha (ul. Stara 6).

Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym. Była też patronką „dobrej śmierci”. Odrębną funkcję stanowił jej patronat nad kobietami ciężarnymi i położnicami – co było szczególnie ważne w czasach słabej opieki medycznej nad rodzącymi kobietami oraz wysokiej śmiertelności położnic i noworodków.

Chcielibyśmy rokrocznie uświetniać tą niezwykłą postać, świętując jej dzień oraz przypominając o niezwykłym miejscu, jakim jest przyszpitalna kaplica pod wezwaniem św. Anny. W tym roku ów dzień wypada w poniedziałek, dlatego przesuwamy uroczystość na niedzielę, by więcej osób mogło wziąć w niej udział.

Przygotowaliśmy atrakcje dla ciała i dla duszy: stoiska lokalnych firm (zioła i słodkości) oraz wyjątkowy koncert, który będzie zwieńczeniem tego dnia. Wstęp na koncert jest darmowy. W niedzielę wszystkie Anny zwiedzają Szpital św. Ducha bezpłatnie. Dla solenizantek przygotowaliśmy również mini loterię. Zachęcamy, żeby wziąć ze sobą koc by spędzić ten odpustowy piknik w naszym ogrodzie!

Szpital św. Ducha otwarty jest w godzinach: 9:30-17 (wtorek-niedziela)
       Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Żaneta Wlizło, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama