UWAGA!

Prezentacje niepełnosprawnych artystów

25 maja, już po raz dziewiąty, w Elblągu odbędą się Regionalne Prezentacje Artystyczne Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz teatralne. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 maja.

Regionalne Prezentacje Artystyczne Ośrodków Szkolno-Wychowawczych należą do jednej z nielicznych tego typu imprez w naszym regionie, które promują twórczość artystyczną dzieci i młodzieży z placówek szkolnictwa specjalnego. Najbliższa, dziewiąta edycja, odbędzie się 25 maja.
     Rokrocznie do udziału w elbląskiej imprezie organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z placówek z terenu dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. W tym roku nastąpi rozszerzenie grupy uczestników.
     - W roku bieżącym wystąpią także uczniowie z ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa podlaskiego - zapowiada Teresa Miłoszewska.- Mam nadzieję, że formuła imprezy umożliwi im integrację, wymianę doświadczeń w zakresie pracy artystycznej oraz nawiązywanie kontaktów.
     Placówki mają możliwość zaprezentowania jednego z wybranych programów: muzycznego, wokalno-muzycznego, tanecznego lub małej formy teatralnej. Maksymalny czas trwania prezentacji to 15 min., teatralnych - 20 min. Prezentacje nie mają charakteru konkursu - wszystkie zespoły otrzymują dyplomy oraz upominki rzeczowe.
     Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z listą uczestników w terminie do 12 maja na adres: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid, Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg. Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej OSW Nr2 w Elblągu:
     www.osw2elblag.strona.pl oraz www.swiatowid.elblag.pl.
     Organizatorami prezentacji są: centrum kultury Światowid, Stowarzyszenie Kulturalne Viva art, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu. Impreza otrzymała dofinansowanie ze środków PFRON.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama