UWAGA!

Rusza XXIV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”

 Elbląg, Rusza XXIV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”
fot. CSE „Światowid”

Już jutro (19 marca), rusza długo wyczekiwana XXIV edycja OFSS „...czy to jest kochanie". Elbląg będzie areną zmagań 40 miłośników słowa z całej Polski, które będzie oceniać znamienite jury. Zapraszamy wszystkich chętnych na przesłuchania artystów - wstęp wolny. Takie wydarzenie wymaga szczególnej oprawy i dekoracji. Zobaczcie jak zmienił się hol Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Darmowe przesłuchania

- Świetne teksty i doskonałe kompozycje muzyczne - od zawsze uczestnicy Festiwalu udowadniają, jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę — mówią organizatorzy. – Dlatego też już dziś zapraszamy wszystkich elblążan, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, na bezpłatne przesłuchania zgłoszonych do Festiwalu artystów. Wszystkie występy będzie można zobaczyć w sobotę, 19 marca. Scena na Piętrze będzie areną artystycznych zmagań recytatorów. Tam m.in. usłyszymy fragmenty utworów Adama Mickiewicza, Olgi Tokarczuk, wiersze Haliny Poświatowskiej. W Galerii Nobilis zaprezentują się wykonawcy piosenki poetyckiej. W jury Festiwalu zasiądą w tym roku: Monika Kowalczyk – Kogut, Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza – dodają organizatorzy. Całość potrwa do godziny 14:00.

 

Koncert Laureatów i Gala Finałowa

Spośród ponad 40 uczestników wyłonieni zostaną najlepsi, którzy wystąpią podczas niedzielnego Koncertu Laureatów (odbędzie się on w niedzielę 20 marca). Uwieńczeniem całości będzie koncert zespołu „Czerwony Tulipan”. Muzycy pochodzą z Olsztyna. Specjalizują się w wykonywaniu utworów z gatunku poezji śpiewanej, liryki i satyry. Od początku działalności „Czerwony Tulipan” inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur. Muzycy „Czerwonego Tulipana” są autorami i wykonawcami wielu niezapomnianych piosenek, m.in.: Jedyne co mam, Ja zwariuję, czy Stukot kół.

 

  Elbląg, Rusza XXIV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”
fot. CSE „Światowid”

Planowany wcześniej koncert Michała Bajora z przyczyn niezależnych od Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (choroba artysty), został przełożony na niedzielę 8 maja 2022. Pragniemy jednocześnie uspokoić wszystkich miłośników twórczości Michała Bajora, że bilety zakupione na koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” i koncert Michała Bajora, który miał odbyć się w najbliższą niedzielę (20 marca) zachowują swoją ważność i będą stanowiły podstawę do uczestniczenia w koncercie artysty planowanym na 8 maja. Więcej informacji o zmianach na stronie CSE „Światowid”.

 

Wyjątkowa dekoracja na wyjątkowe wydarzenie

Dekorację stanowią własnoręcznie klejone kartki (było ich kilkaset) ze starych książek. Dodatkowym elementem są podświetlane róże malowane razem z uczestnikami sekcji plastycznej CSE „Światowid” w Elblągu. Wykonanie scenografii wymagało ogromu pracy (około 2 tygodni). Mamy nadzieję, że taka artystyczna przestrzeń jeszcze bardziej pozwoli miłośnikom słowa i poezji zanurzyć się świecie żywego słowa.

 

Patronem medialnym Festiwalu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama