UWAGA!

Stań w szranki z ortografią

Elbląg, Graf. Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Graf. Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubcie wyzwania - a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Do udziału w dyktandach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs, podzielony na cztery kategorie wiekowe, odbędzie się dnia 16 września (czwartek) br. czyli podczas Dnia Otwartego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu:

- uczniowie klas V - VI szkół podstawowych - godz. 9:00

- uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych - godz. 10:30

- uczniowie szkół ponadpodstawowych - godz. 16:30

- dorośli – godz. 17:30

 

W każdej kategorii wiekowej rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Najlepsze z nich zakwalifikują się do finału dyktanda o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”, zaplanowanego na 29 września.

Aby wziąć udział w dyktandzie i zawalczyć o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”, należy zapoznać z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dokumenty dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl.

Formularz zgłoszeniowy wysłać można na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu do 10 września.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama