UWAGA!

Żuławy okiem Wiedźmy

Elbląg, Żuławy okiem Wiedźmy

Już w najbliższą niedzielę (22 sierpnia) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na wernisaż zatytułowany „Żuławy okiem Wiedźmy”. To projekt plastyczny Alicji Król zawierający w sobie takie dziedziny sztuki jak fotografia, grafika cyfrowa i malarstwo.

Prace będą przedstawiały w sposób subiektywny i ekspresywny m. in. pejzaże, pejzaże ze sztafażem, faunę i florę oraz sceny rodzajowe. Czytelność i sposób przedstawienia nie zawsze będzie prosty i oczywisty, ale podpisy pod pracami zdradzą więcej informacji.

Autorka prac – Alicja Król, jest stypendystką ETK z 2020 roku. Urodziła się w 1994 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. W latach 2008 - 2010 poznawała podstawy warsztatu plastycznego pod okiem artysty Zbigniewa Sawaryna. W 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Plastyczne w Kielcach na specjalizacji tkanina artystyczna. W 2017 roku obroniła dyplom z kierunku Grafika na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na specjalizacji grafika artystyczna. Rozpoczęcie i kontynuacja studiów II stopnia było kolejnym krokiem na drodze do tytułu magistra sztuk pięknych. Po obronie dyplomu postanowiła zamieszkać i tworzyć w Elblągu.

Uczestniczka ponad dwudziestu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Czterokrotnie otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów za osiągnięcia naukowe. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Stany Zjednoczone, Holandia, Dania). Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową i cyfrową. Uwielbia łączyć techniki plastyczne, więc wyraża się również poprzez kolaż. Inspiracje czerpie ze świata natury, fantazji i psychologii. Przeplatającymi się motywami w jej twórczości są portrety, cielesność, kobiecość, rośliny oraz ptaki. W wolnym czasie lubi grać w gry komputerowe, karciane oraz planszowe. Nagminnie kupuje szkicowniki, które cierpliwie czekają, aż nadejdzie ich czas. Na niektóre z nich nadszedł czas i Alicję Król można będzie spotkać przed elbląska Bramą Targową a w najbliższy piątek (20 sierpnie 2021 r.) w godzinach popołudniowych na elbląskiej starówce, gdzie zachęcając do głosowania w Budżecie Obywatelskim na „Elbląskie murale” uwieczni ciekawe budowle i ludzi.

Wystawa jest częścią tegorocznej edycji XXIV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2021 i odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Elbląga.

Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Patronat medialny to Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso i RMF Classic - współpraca redakcyjna.

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Początek wernisażu o godz. 16, wstęp wolny (”Galeria pod muszlą” - muszla koncertowa w Bażantarni). Przed wernisażem, z inicjatywy aktora elbląskiego teatru Mikołaja Ostrowskiego, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt.

Po wernisażu (godz. 17) zapraszamy na finałowy koncert XXIV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2021 w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Hubertus”.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama