Nowy żółto-biało-niebieski

Elbląg, graf. Olimpia Elbląg
graf. Olimpia Elbląg

18 sierpnia 2018 r. Radom. Mecz miejscowego Radomiaka z Olimpią Elbląg w II lidze. W 78. minucie, przy stanie 4:0 dla gospodarzy na murawie pojawia się on. I cztery minuty później strzela piątą bramkę dla Radomiaka. Dziś (9 sierpnia) Olimpia ogłosiła transfer Patryka Winsztala.

O tym transferze plotkowało się od dawna. Trener Olimpii Tomasz Grzegorczyk też podsycał napięcie mówiąc, że kadra drużyny nie jest jeszcze zamknięta i być może jeszcze ktoś na A8 trafi. Patryk Winsztal był wymieniany wśród grona piłkarzy, którzy mogą wzmocnić elbląski zespół.

Napastnik z dobrej strony zaprezentował się w sparingu z Olimpią Grudziądz. Bramki wtedy nie zdobył, ale trafił w słupek. I zniknął... - Miałem drobny problem z mięśniem przywodziciela i to się chwilę „ciągnęło”. Byliśmy z trenerem Grzegorczykiem w stałym kontakcie, chciał mnie zdrowego i teraz już jest wszystko w porządku. Dostałem „zielone światło”, od jutra trenuje na maksa i chcę pomóc drużynie – powiedział Patryk Winsztal, cytowany przez klubową stronę internetową Olimpii.

Ubiegły sezon Patryk Winsztal spędził na zapleczu ekstraklasy, w GKS Bełchatów W „Brunatnych” zagrał 20 meczów (w tym jeden w Pucharze Polski) i strzelił jedną bramkę

Pewna ciekawostką jest fakt, że Paweł Winsztal jest trzecim napastnikiem w Olimpii w tym sezonie, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w... Radomiu. Ale każdy z nich w innym klubie: Patryk Winsztal w MSPN Radomiaku, Szymon Stanisławski – w Beniaminku, a Piotr Kurbiel w Legionie. - Fajnie, że trzech napastników Olimpii pochodzi z Radomia, na pewno będzie to ciekawa rywalizacja. Ze „Stachem” znamy się z Radomiaka i to dość dobrze, natomiast z Piotrkiem nie spotkaliśmy się wcześniej w żadnym klubie. Każdy z nas jest inny, każdy da coś od siebie i każdemu z nas zależy na tym, aby Olimpia zdobywała punkty – mówił nowy napastnik dla internetowej strony klubowej.

Patryk Winsztal ma 22 lata. W swoim piłkarskim cv ma występy w I lidze. Elbląskim kibicom dał już się poznać w 2018 r. Żółto-biało-niebiescy grali z Radomiakiem Radom w II lidze i przegrali 0:5. „Olimpię dobił Patryk Winsztal w 82. minucie – drugi super rezerwowy w radomskiej drużynie (na boisku pojawił się w 78. minucie).” - pisaliśmy w relacji z tamtego meczu.

Nowy napastnik związał się z Olimpią Elbląg rocznym kontraktem.