Punkt w Rzeszowie

Elbląg, Punkt w Rzeszowie

Passa sześciu zwycięstw z rzędu rzeszowskiej Stali została zakończona. Pierwszym zespołem, który odebrał Żurawiom zwycięstwo, jest Olimpia Elbląg. Andrzej Witan jako pierwszy bramkarz w tym sezonie II ligi nie dał się pokonać piłkarzom Stali i mecz zakończył się podziałem punktów. Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 0:0.

Jak poskromić bestię? Nad znalezieniem odpowiedzi na to pytanie sztab szkoleniowy Olimpii Elbląg spędził ostatni tydzień. Stal Rzeszów w tym sezonie II ligi zgarnęła komplet punktów, strzeliła najwięcej bramek w lidze, straciła najmniej.

Olimpia liczby miała mniej okazałe. Ale w pierwszej części meczu postawiła się liderowi. Gospodarze nie oddali żadnego celnego strzału w światło bramki Andrzeja Witana. Podopiecznym Tomasza Grzegorczyka udało się zniwelować ofensywne atuty rzeszowskich Żurawi. Najlepszą sytuację w drużynie gospodarzy miał w 37. minucie Patryk Małecki, ale trafił w boczną siatkę. Goście oddali w tej części meczu jeden celny strzał: strzałem z dystansu Wiktora Kaczorowskiego postraszył Piotr Kurbiel.

W drugiej połowie... lider nadal nie potrafił sforsować elbląskiej obrony. Dał Olimpii trochę więcej miejsca, zaczął w końcu trafiać w światło elbląskiej bramki. Już w 49. minucie próbował Bartosz Wolski, ale ten strzał Andrzejowi Witanowi nie sprawił problemu. Strzał Patryka Małeckiego elbląski bramkarz złapał w "koszyczek". Wynik się nie zmieniał. Chociaż i Olimpijczycy byli blisko, kiedy Szymon Stanisławski i Piotr Kurbiel przeprowadzili groźna akcję. Zabrakło jedynie strzału na bramkę gospodarzy.

W pierwszej drużynie Olimpii zadebiutował Łukasz Pokrywka, który w drugiej połowie zmienił Sebastiana Milanowskiego. W 73. minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Paweł Oleksy ze Stali i elblążanie kończyli mecz z przewagą jednego zawodnika. Ale „nie podpalili się” i dowieźli remis do końca. Chociaż wcale nie musiało tak być. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Andrzej Witan wybronił strzał Dawida Olejarki.

Kolejny mecz Olimpijczycy zagrają w sobotę. W Elblągu podejmą GKS Bełchatów.

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 0:0

Olimpia: Witan – Guilherme, Piekarski, Czarny, Wenger, Kałahur, Krasa, Milanowski (66' Pokrywka), Krawczun, Kurbiel, Stanisławski (83' Senkevich)

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Stali Rzeszów, na drugim Olimpii Elbląg)

posiadanie piłki: 50 proc. : 50 proc.

strzały celne: 5:2

strzały niecelne 8:3

ataki: 96:54

niebezpieczne ataki: 26:28

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 3:5

niebezpieczne rzuty wolne: 1:0