UWAGA!

Rząd zapowiada: pierwsze statki popłyną kanałem przez Mierzeję w tym roku

 Elbląg, Rząd zapowiada: pierwsze statki popłyną kanałem przez Mierzeję w tym roku
(fot. materiały prasowe NDI/Besix)

- Nie chcemy wskazywać konkretnej daty, ponieważ przed nami trudny element uruchomienia wrót wodoszczelnych, ale wszystko wskazuje na to, że pod koniec tego roku pierwsze statki przepłyną przez Mierzeję Wiślaną - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Jak wyjaśniał wiceminister, budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną ma ogromne znaczenie polityczne i geopolityczne.

- Cały obszar działań w tym zakresie, który realizujemy, będzie miał ogromny wpływ na uruchomienie Polski wschodniej, obszarów, które nie miały do tej pory i nigdy nie miałyby szansy na rozwój. Już nie mówiąc o rozwoju portu w Elblągu, który przez wiele, wiele lat był martwy - mówił wiceminister Marek Gróbarczyk.

Podkreślił, że to szansa nie tylko portu w Elblągu, ale i pozostałych miejscowości: Fromborka, Tolkmicka, Nowej Pasłęki, Kątów Rybackich. - Te wszystkie miejscowości będą miały możliwość rozwoju w różnych obszarach: przemysłowych, ale myślę, że także turystycznych, rozwoju również regionalnego oraz możliwość pozyskiwania inwestycji, bo przecież ten obszar to szansa właśnie na rozwój ekonomiki portów - mówił wiceminister infrastruktury. Więcej na www.polskieradio24.pl.

O postępach prac przy przekopie przeczytasz m. in. w tym artykule.

oprac. daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama