UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Najpierw proponuję temu Panu przejechać przez Elbląg rowerem zgodnie z przepisami i wtedy dyskutować Drigu dla rowerów w naszym mieście to ustna lamiglowka i tor przeszkód. Po drugie proponuję zająć się tematem pieszych chodzących po drogach dla rowerów, szczególnie przy Elzamie. W każdej grupie spolecznej są młotki do których nic nie trafia więc wina nie jest tylko po stronie rowerzystów.
  • przy elzamie te droge dla rowerow to jakis d l tak zaprojektowal
  • Ktoś niezbyt mądrze zadecydował kiedyś ze chodnik bezpośrednio przy wejściach do hali ElzamMarketu jest ścieżką rowerową, oznakowanie ścieżki rowerowej tez dawno juz deszcz zmył z polbruku, więc o co krzyk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    ja25897p(2020-08-12)
  • Więc najlepiej jechać ulicą??? Zgodzę się z autorem, i pomimo, że sam jeżdżę rowerem, uważam, że większość z rowerzystów nagminnie łamie przepisy (nie korzystają ze ścieżek rowerowych), jadą obok siebie, aby umilić sobie przejażdżkę pogawędką itp. /itd. Szczególnie widoczne jest to na Modrzewinie, gdzie „kolarze” śmigają jak miło, a przejeżdzające wozy patrolowe nic sobie z tego nie robią. Żadne tłumaczenie, że ścieżki są kręte, zatłoczone, itp. Polska to, niestety taki naród, że wie lepiej :( Dopóki Ci „pseudokolarze” nie zrozumieją, że tak naprawdę Oni mogą stracić najwiecej przez takie nieodpowiedzialne zachowanie (zdrowie/życie)to nic się nie zmieni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    2
    elninho(2020-08-12)
  • Tylko, że trzeba te przepisy znać. 10 może 15 procent rowerzystów je przestrzega bo mają prawo jazdy. Reszta to "pospolite ruszenie", przypadkowi użytkownicy ruchu drogowego. Policja nie chce się tym zajmować bo im jest szkoda czasu lub po prostu im się nie chce. Około 60-70 procent rowerzystów nie powinno poruszać się po drogach publicznych
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Green Velo(2020-08-12)
  • @ja25897p - jeden baranek zadecydował ale co z barankami, ktore nic z tym nie robią? czemu Wróblewski akceptuje ten idiotyzm? o co tu chodzi?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Wrzesień(2020-08-12)
  • oj problem dużo szerszy i w sumie, sama poruszam się zarówno rowerem jaki i samochodem, jestem również pieszym. I wszystko jestem w stanie zrozumieć. Tylko jeśli jadę rowerem ulicą, nie patrząc, że obok jest ścieżka rowerowa, bądźmy konsekwentni, a nie jedzie sobie rowerzysta środkiem pasa przed autobusem (akurat byłam pasażerem autobusu, skrzyżowanie 12 lutego z Armii krajowej, obok znajduje się ścieżka rowerowa)i skręca taki w lewo (na Armii)środkiem jezdni, po czym dojeżdżamy do świateł jest czerwone więc rowerzysta nie zatrzymuje się jak należy w przypadku, gdy porusza się jak samochód, tylko cyk na chodnik na drogę dla rowerów jedzie kawałek i znów zjeżdża na główną bo tym razem czerwone dla pieszych. Niebezpieczne i prostackie zachowanie. A mandaty to chyba policja sama sobie wystawia bo jeszcze nie widziałam i nie słyszałam żeby ktoś takowy dostał.
  • Jak piesi mają nie chodzić po drodze dla rowerów i na odwrót. Przecież sąsiadują ze sobą i oddziela je tylko wzrokowa bariera. Co z ścieżkami rowerowymi które biegną po przystankach autobusowych. Nie wspomnę o ścieżkach rowerowych które nagle się kończą. To wszystko robione jest na od. .. .. pi. .. erdol, aby było. Gdzie się podział ten specjalista z UM który tak głośno krzyczał o ruchu rowerowym w Elblągu, może już bierze dobrą emeryturę?
Reklama