UWAGA!

Oszustwo przy sprzedaży internetowej 

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Tysiąc złotych straciła mieszkanka Elbląga, która udostępniła oszustom dostęp do swojego konta. Przeświadczona, że w ten sposób dostanie płatność za sprzedawany towar. Policja powtarza apel, by z większą ostrożnością i ograniczonym zaufaniem podchodzić do autoryzacji transakcji finansowych w Internecie.

Oszustwo miało związek z handlem poprzez portal aukcyjny. Kobieta sprzedawała dzbanek. Za pośrednictwem komunikatora internetowego zgłosiła się do niej osoba rzekomo zainteresowana transakcją. Zaproponowała skorzystanie z linku do bankowości elektronicznej. Link był przekierowaniem na fałszywą stronę banku. Oszust uzyskał dostęp do jej konta i dokonał z niego przelewu na kwotę 1 000 zł.

Policja radzi, by z większą ostrożnością i ograniczonym zaufaniem podchodzić do autoryzacji transakcji finansowych w Internecie. Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Unikaj bezpośrednich transakcji. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem, poprzez komunikatory. Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego oraz bramki płatniczej, a każde finalizowanie transakcji poza portalem aukcyjnym, czy to przez wiadomości mailowe, smsy i komunikatory, które zawierają linki powinno wzbudzić czujność.
      

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Link był przekierowaniem na fałszywą stronę banku. Oszust uzyskał dostęp do jej konta i dokonał z niego przelewu na kwotę 1 000 zł. " Mówiąc prezyzyjnie ta kobieta podała złodziejowi wszystkie potrzebne dane tzn. Login hasło pesel i co najważniejsze kod do aktywacji aplikacji mobilnej aktywowanej na nowym urządzeniu. Potem już tylko wypłata blik lm straciła tylko tysiąc bo miała dzienny limit. Banki wprowadzają coraz więcej zabezpieczeń no ale niestety za głupotę ludzi nie mogą odpowiadać. Dlatego takie reklamacje banki rozpatrują negatywnie. Nabierają się na to ludzie w każdym wieku nie tylko starsze. Piszę tu o tym bo zazwyczaj artykuły są mało precyzyjne. Istnieje mit że klikniesz w link i stracisz pieniądze z konta to bzdura. Hashtagi: #Hp666
 • a JA zostałam oszukana przez medi m. Po zakupie online i WPLACENIU niemałej kwoty okazalo się, że produkt jest niedostępny. Zwrotu gotowki, mimo licznych monitów nie ma do dziś. NIE kupujcie tam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Poszkodowana(2022-01-25)
 • Te bandy złodziei zaczęły masową działalność razem z wygraną PIS 2015 roku - przypadek, nie sądzę po tym co się z polskim państwem dzieje teraz pod tymi rządami.
 • zbydlęcenie postępuje. .. , a głupota rośnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Abnegat(2022-01-25)
 • Masowo to ci twój mąż esbek mózg wyprał tępa Dzido.
 • banki to mają głęboko w d klienta, prawda jest taka że powinny w wielu przypadkach ponosić odpowiedzialność a umywają ręce, np. udzielanie dużego kredytu on line gdzie nie zgadza sie dokument tożsamości a niedawno był o takiej pani w mediach, bankom to najlepiej wychodzi dawanie kredytów na 22 % a oprocentowanie lokat na 1,5 % ROCZNIE, złodzieje i tyle
 • Hej, tepa Dzido, Ciebie okradają a ty się cieszysz. rozumiem
Reklama