UWAGA!

Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe

 
Elbląg, Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe
Fot. KMP w Elblągu

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu, gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków, w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Wczoraj (14 września) od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków, w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem.

  Elbląg, Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe
Fot. KMP w Elblągu

Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona, chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol. Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest mandatem w wysokości 200 zł i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W końcu Policja poszła po rozum do głowy o wykorzystuje współczesna technikę do walki z bydłem drogowym. Karać karać i sie nie szczypać.
 • Jest to bardzo specyficzny kawałek drogi i niewątpliwie niebezpieczny. W każdym razie nasuwa się pytanie: przede mną jedzie sobie 30 km/h jakiś dziadek z krótkowzrocznością lub ciągnik rolniczy, ewentualnie rowerzysta. Jest podwójna linia ciągła, w przeciwnym kierunku jest dobra widoczność i nie ma widocznego żadnego zagrożenia. Nasuwa się pytanie: wszyscy kierowcy maja jechać 30 km/h za taką ofermą, czy też można wyprzedzić - bez szkody i zagrożenia dla kogokolwiek.
 • @vvvvvvvvvv - Ja mam inne pytanie: kto w tym przypadku stanowi zagrożenie?
 • @vvvvvvvvvv - Jak masz odcinek z dobrą widocznością, prosty, pozwalający wyprzedzić bezpiecznie to. .. nie masz ograniczeń w postaci podwójnej ciągłej. ..
 • A kiedy Policja zajmie się, notorycznym przejazdem na czerwonym, na skrzyżowaniu Nowowiejska/Płk. Dąbka? Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie musiał czekać, aż samochody które wjechały na czerwonym opuszczą skrzyżowanie!
 • K22??? A nie DK22? Czy akcja policji nie jest podyktowana ostatnim artykułem o tej drodze śmierci?
 • A kiedy policja pojawi się na ul. Wiejskiej
 • Czas zeby policja sie wziela za bydlo internetowe takie jak ty
 • @vvvvvvvvvv - Ciągnik rolniczy, kombajn lub inne tego typu pojazdy to pojazdy wolnobieżne. Według przepisów o ruchu drogowym, takie pojazdy można wyprzedzić na podwójnej ciągłej linii, zakazie itd. Apropo zdjęcia - dlaczego funkcjonariusze (naliczyłem 4)wykonują operacje w jakimś nieoznakowanym busie? Druga sprawa - jaka jest prawna podstawa działania tego drona? Czy nagranie z wysokości np. 100m jest podstawą do wystawienia mandatu? Co w przypadku jeśli tablice rejestracyjne nie będą widoczne na nagraniu?
 • oj oj oj, chyba nie do końca. Możesz, pod warunkiem, że w czasie wykonywania manewru nie przekroczysz podwójnej ciągłej 4 kołami. Coś mi tak świta, ale to tak z głowy piszę. Jeszcze nie sprawdzałem dokładnie.
 • Sprawdziłem. Można, ale pod warunkiem, że w ogóle nie przekroczysz podwójnej ciągłej, co w praktyce jest właściwie niewykonalne.
 • Np. motorem inny motór można
Reklama