UWAGA!

Sędziowie pod presją. Film i dyskusja w Światowidzie

 Elbląg, Na grafice sędzia Sadu Rejonowego w Elblągu Maciej Rutkiewicz zawieszony przez  izbę dyscyplinarną za stosowanie prawa europejskiego.
Na grafice sędzia Sadu Rejonowego w Elblągu Maciej Rutkiewicz zawieszony przez izbę dyscyplinarną za stosowanie prawa europejskiego.

W środę, 23 lutego o godz. 20 w kinie Światowid odbędzie się projekcja filmu „Sędziowie pod presją”. To opowieść o niepokornych przedstawicielach Temidy, którzy stają w obronie konstytucji i trójpodziału władzy. Po filmie odbędzie się panel dyskusyjny z sędziami.

Na seans zaprasza Stowarzyszenie Sędziów Iustitia. - Seans odbędzie się w kinie Światowid 23 lutego o godzinie 20. Po filmie będzie panel dyskusyjny, podczas którego będzie możliwość porozmawiać z wyjątkowymi gośćmi, bohaterami filmu, sędziami Pawłem Juszczyszynem i Igorem Tuleyą, a także z Iwoną Harris współautorką i producentką filmu – informują organizatorzy wydarzenia.

- ,,Sędziowie pod presją” to opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie konstytucji oraz trójpodziału władzy. Jednym z nich jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom, opierając się na przepisach, wydaje orzeczenia, które nie podobają się rządzącym. Na zdjęciu sedzia Piotr Gąciarek, zawieszony przez polityczny organ - izbę dyscyplinarną za stosowanie prawa europejskiego – informują organizatorzy.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama