UWAGA!

Słono zapłacił za jazdę rowerem po alkoholu 

 Elbląg, Słono zapłacił za jazdę rowerem po alkoholu 
fot. KMP w Elblągu

Policjanci z Młynar ukarali wysokim mandatem karnym 60-letniego rowerzystę, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie, którego się dopuścił zapłaci 2 500 zł.

Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego rowerem na drodze W 505. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. 60-letni mieszkaniec gminy Młynary był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tym samym popełnił wykroczenie, za które ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.

Przypominamy, że zgodnie z początkiem tego roku wszedł w życie nowy taryfikator zwiększający kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Zgodnie z nowelizacją za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2 500 złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama