UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Na zimowych oponach jest strasznie ślisko. A jeszcze do tego za duża szybkość. .. .
 • Co za bzdura, opona zimowa jest lepsza od letniej w każdych warunkach, tylko w niektórych warunkach jej zużycie jest dużo szybsze, a po drugie żadna opona nawet ta najlepsza nie zastąpi rozsądku.
 • miało być - Nawet na zimowych oponach jest strasznie ślisko. A jeszcze do tego za duża szybkość. ..
 • Nie myl opony sportowej z cywilna. Pewnie nasłuchałeś się np. o mieszankach miękkich i twardych w F1.Ale to inny świat. Porównaj zachowanie opony letniej i zimowej w warunkach letnich. Spróbuj nawet na ulicy zahamować awaryjnie przy powiedzmy 20 stopniach na suchej nawierzchni na tych dwóch rodzajach opon. Zimowa jest niezastąpiona w warunkach do których została stworzona, ale nie nadaje się na dobre i ciepłe warunki. To tak jakbyś chciał jeździć po szosie na ekstremalnej terenowej opinie. Nie należy to od przyjemności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gumiarz(2021-10-08)
 • @Gumiarz - Opona zimowa/letnia hmmm. .. tej samej klasy, zimowa wypada lepiej. Tylko, że po jednym hamowaniu na oponie zimowej w temp. 30© - można ją oddać na śmietnik - dla tego każda opona powinna być używana w warunkach do jakich została stworzona. Jak się zachowuje opona letnia w temp. ujemnych wyjaśniać chyba nie trzeba. No i kolejna sprawa hamowanie na lodzie żadna opona nie pozwoli wyhamować bezpiecznie, (mówię o oponach dopuszczonych do ruchu ulicznego w PL)z tym że opona zimowa zatrzyma auto dużo wcześniej niż letnia, co nie zmnienia faktu, że i tak za daleko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  okoniowaty(2021-10-08)
Reklama