UWAGA!

Znęcali się nad zwierzętami, sąd skazał ich na więzienie

 Elbląg, Znęcali się nad zwierzętami, sąd skazał ich na więzienie
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał dwa wyroki w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Jeden z mężczyzn został skazany za okaleczenie kota, drugi za głodzenie swojego psa. Sąd skazał ich na bezwzględne kary pozbawienia wolności.  

Sąd w Elblągu uznał, że 74-latek jest winny znęcania się nad kotem sąsiada. W wigilię świąt Bożego Narodzenia w 2018 roku zwierzę wpadło w potrzask zrobiony przez skazanego i konieczna była amputacja łapy czworonoga. Za okrucieństwo wobec zwierzęcia 74-latek w więzieniu spędzi 8 miesięcy. Ma dodatkowo zapłacić 2 000 złotych  nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt oraz 2 500 zł właścicielowi kota. Musi także pokryć koszty sądowe adwokata. Przez 10 lat nie może mieć żadnego zwierzęcia.

Kolejny przypadek dotyczy 24-latka, który w wakacje 2019 roku na cały miesiąc pozostawił w mieszkaniu  psa. Zwierze nie miało jedzenia i wody. Było wycieńczone i skrajnie zaniedbane. Wyło  i to zaniepokoiło sąsiadów. Interweniowali policjanci i pracownicy elbląskiego schroniska dla zwierząt. Pomoc przyszła w sama porę. Lekarze uratowali czworonoga, który trafił do adopcji. Wobec 24-latka sąd również zadecydował, że będzie to kara bezwzględnego pozbawienia wolności w tym przypadku  na 3 miesiące. Ma dodatkowo zakaz posiadania zwierząt na 10 lat oraz nawiązkę 2 000 zł na rzecz schroniska dla zwierząt.

W obydwu sprawach policjanci współpracowali z inspektorami OTOZ Animals Schronisko w Elblągu.
        

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama