UWAGA!

Quiz

Czas na quiz: tu było, tu stało

2018-07-14

Sporą część z nich wyburzono, kilka przeniesiono w inne miejsce. Do dziś wielu wspomina je, nierzadko z sentymentem. Jak dobrze znasz budynki i obiekty, które przez wiele lat wplatały się w tkankę miasta?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o turystycznych szlakach?

2018-07-07

Wakacje to najlepszy czas na odkrywanie i zwiedzanie nowych miejsc. Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" zapraszamy do sprawdzenia swojej turystycznej wiedzy na temat najbliższej okolicy. Czy wiecie, jakie atrakcje czekają na Was na turystycznych szlakach? Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/13

Quiz

Co Ty wiesz o atrakcjach turystycznych regionu elbląskiego?

2018-06-30

Wakacje i sezon w pełni, więc dzisiaj sprawdzimy Waszą wiedzę na temat turystycznych atrakcji regionu elbląskiego. Sprawdźcie, czy moglibyście wcielić się na przykład w rolę przewodnika?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz: co Ty wiesz o elbląskich zakładach pracy?

2018-06-23

Były namacalnym dowodem na gospodarczą potęgę Elbląga, w których zatrudnienie znajdowały setki, jeśli nie tysiące mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Do dziś, opisując niektóre budynki i miejsca, używa się ich nazw. Niektóre przetrwały, w zmienionej formie, inne nie. Elbląskie przedsiębiorstwa oraz zakłady pracy wciąż budzą sentyment i uśmiech na twarzy mieszkańców. Jak dobrze je znasz?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskiej PWSZ?

2018-06-16

W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obchodzi okrągły jubileusz istnienia. Główne uroczystości odbędą się w najbliższych dniach, a my już dzisiaj sprawdzamy, ile wiecie na temat elbląskiej uczelni. Gotowi?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Czas na quiz: przeżyjmy to jeszcze raz

2018-06-09

W sezonie 2017/2018 żółto- biało- niebiescy wywalczyli szóste miejsce w tabeli. Przez ten czas raz szło im lepiej, a raz gorzej, ale jedno jest pewne: emocji nie brakowało. Sprawdź, ile wiesz o ostatnim sezonie Olimpii Elbląg.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/15

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o Mierzei Wiślanej?

2018-06-02

Jeszcze kilkanaście lat temu była częścią województwa elbląskiego, dzisiaj to Pomorze, ale nadal jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez elblążan w sezonie. Sprawdź, ile wiesz o Mierzei Wiślanej.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich legendach?

2018-05-26

Legendę o Piekarczyku zna chyba każdy elblążanin. A inne legendy i ich bohaterów? Sprawdźcie, co na ten temat wiecie, rozwiązując nasz najnowszy quiz. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/10

Quiz

Czas na quiz. Królewskim szlakiem!

2018-05-19

W sobotę cały świat będzie żył ślubem książęcej pary w Wielkiej Brytanii. A my z tej okazji pytamy Was o wizyty królów, cesarzy i innych władców w Elblągu na przestrzeni wieków, a było ich sporo. Zaczynamy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz: jak to będzie po niemiecku?

2018-05-12

Kiedyś były tylko pamiątką po przedwojennych mieszkańcach tych ziem. Teraz widać wyraźnie, że budzą sentyment, zachęcają do własnych poszukiwań i są przyczynkiem do odkrywania historii. Jak dobrze znacie niemieckie nazwy związane z Elblągiem i regionem?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Czas na quiz: jak dobrze znasz Wysoczyznę Elbląską?

2018-05-05

Jej górski charakter przyciąga amatorów wędrówek i wycieczek rowerowych. Na tym jednak atrakcje Wysoczyzny Elbląskiej się nie kończą. Ten piękny region wyróżnia nie tylko bogactwo przyrodnicze, ale i historyczne. Jak dobrze je znasz?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Pamiętacie nazwy ulic z czasów PRL?

2018-04-28

22 Lipca, Dzierżyńskiego, Świerczewskiego, Armii Czerwonej. Pamiętacie te nazwy ulic? Zanim poprzedni ustrój runął (wtedy jeszcze nikt nie zakładał, że w ogóle kiedyś to nastąpi) takie nazwy nadawane były na cześć "bohaterów" czy wielkich wydarzeń. Po roku 1989 część z nich zniknęła, kolejne zostały wymazane z kart historii całkiem niedawno. Sprawdź czy z dawnym planem Elbląga w ręku trafiłbyś do celu.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/14