UWAGA!

Quiz

Quiz nostalgiczny - od knajpy do knajpy

2018-04-21

Niektóre z nich, jak słynna restauracja Pod Lipkami, przeszły do elbląskiej legendy, reszta odeszła w zapomnienie. Było ich około tuzina, po niektórych nie zostało już najmniejszego śladu, inne po wielokrotnym rebrandingu funkcjonują w tym samym miejscu do dziś. W tym nieco nostalgicznym quizie przypominamy naszym czytelnikom restauracje z okresu PRL-u.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/12

Quiz

Czas na quiz. Jak dobrze znasz nazwy małych, elbląskich ulic?

2018-04-14

Tych głównych ulic Elbląga nie trzeba przedstawiać. Królewiecka, która biegnie niemal przez całe miasto, szeroka Płk. Dąbka czy al. Grunwaldzka, dawniej nazywana Szosą Pasłęcką, to arterie, które przecinają mapę wyraźnymi, długimi kreskami. A co z tymi, które zaznaczają się na niej krótszymi niteczkami? Znacie ich nazwy? Zapraszamy do zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Sprawdź, ile wiesz o elbląskiej scenie muzycznej

2018-04-07

W Elblągu grało się, gra i będzie się grało. Najpierw były zespoły big-bitowe, jazzowe, z czasem dołączyły ludowe, popowe, hip-hopowe, metalowe i punkowe. Na elbląskiej scenie nie zabrakło wykonawców muzyki klasycznej i rozrywkowej. Niektórzy święcili/święcą sukcesy na ogólnopolskich festiwalach i wydali płyty. Część zespołów naturalnie uległa rozwiązaniu i te szczególnie ciepło przywołujemy w pamięci.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/13

Quiz

Czas na quiz. Kultowe miejsca sprzed lat

2018-03-31

Czy wiesz, czym były Kazamaty? Gdzie mieścił się Bar Pod Lipkami albo kawiarnia Mocca? Z okazji świąt wielkanocnych zapraszamy do podróży w przeszłość i rozwiązania quizu na temat kultowych miejsc w Elblągu sprzed lat.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 11/13

Quiz

Co Ty wiesz o elbląskich szkołach?

2018-03-24

Historia Elbląga to także historia miejskiej edukacji. Która ze szkół nosiła nazwę Klopsakademie? Gdzie mieściła się pierwsza szkoła podstawowa w mieście? Kiedy powstał budynek I LO? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w naszym quizie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/14

Quiz

Co ty wiesz o Elbingu

2018-03-17

Czas na kolejny quiz! Dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę na temat przedwojennej historii naszego miasta. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/15

Quiz

Co Ty wiesz o okolicznych rzekach, jeziorach i kanałach

2018-03-10

Czas na kolejny quiz! Dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę na temat rzek, kanałów i jezior, znajdujących się w Elblągu i najbliższych okolicach. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz: sprawdź, ile wiesz o pomnikach i fontannach

2018-03-03

Upamiętniające ważne dla miasta postaci, wydarzenia, ale i przedstawiające bogów antycznych i herosów. Niektóre zdmuchnął wiatr historii, z cokołu strąciła zawierucha wojenna lub padły ofiarą wandali. Pomniki i fontanny - te, których już nie ma, ale i te, które nadal w Elblągu stoją. Sprawdźcie, ile wiecie na ich ten temat.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/13

Quiz

Czas na quiz: sprawdź, ile wiesz o formach przestrzennych

2018-02-24

Stały się trwałym elementem krajobrazu, są świadkiem zachodzących w Elblągu przemian i efektem sojuszu robotników oraz artystów. Elbląskie formy przestrzenne do dziś wzbudzają wiele emocji, trudno jednak zaprzeczyć temu, że rozsławiły one robotnicze miasto w świecie sztuki i nie tylko. Sprawdźcie ile wiecie na ich ten temat.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/13

Quiz

Co Ty wiesz o historii Elbląga

2018-02-17

W najnowszym quizie sprawdzamy Waszą wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń w historii Elbląga. Jesteście gotowi? Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/15

Quiz

Czas na quiz: Co wiecie o elbląskich olimpijczykach?

2018-02-10

Trwają właśnie igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Igrzyska, na których - po 18 latach przerwy - możemy dopingować zawodników z naszego miasta. A pamiętacie, jacy elbląscy zawodnicy startowali na igrzyskach w przeszłości? Zapraszamy do zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/15

Quiz

Czas na quiz: Urodzeni w Elblągu. Poznajesz ich?

2018-02-03

W najnowszym quizie sprawdzamy, jak dużo wiecie o osobach, które w większości w Elblągu już nie mieszkają, ale tutaj się urodzili. Często są znanymi osobistościami w świecie polityki czy sportu. Poznajecie ich? Zapraszamy do zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/15