UWAGA!

Quiz

Czas na quiz. Odlotowa historia Elbląga

2019-09-07

Dziś (7 września) na lotnisku Elbląskiego Aeroklubu odbędzie się piknik. To okazja, by przypomnieć naszą "odlotową" historię, która sięga początków ubiegłego stulecia.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o wybuchu II wojny światowej

2019-08-31

1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Właśnie dlatego nasz najnowszy quiz poświęcamy tzw. Kampanii Wrześniowej, a pytania tym razem przygotowali pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej, która ufundowała również nagrody dla trójki Czytelników. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 13/17

Quiz

Czas na quiz: ile wiesz o tym zakonniku?

2019-08-24

25 sierpnia 1980 r. w wojskowym szpitalu garnizonowym w Elblągu zmarł o. Czesław Andrzej Klimuszko. Miał wtedy 75 lat. Ten znany zielarz oraz uzdrowiciel - posiadający pewien szczególny dar - sławny na całą Polskę oraz Europę, w 2004 r. został Honorowym Obywatelem Elbląga. Jak dużo o nim wiecie?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/11

Quiz

Czas na quiz: jak dobrze znasz Braniewo?

2019-08-17

To pierwsza stolica Warmii oraz pierwsza siedziba biskupów warmińskich, niegdyś bogate miasto portowe oraz ważny ośrodek akademicki. Dziś Braniewo kojarzone jest m.in. z jednostką wojskową oraz produkcją złocistego trunku. Jak dobrze je znacie? I co o nim wiecie?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/13

Quiz

Czas na quiz: Znacie ich?

2019-08-10

Bardziej lub mnie znani mieszkańcy Elblaga. Te osoby maja swoje miejsce w historii naszego miasta, a ich postacie skrywają wiele ciekawostek. Kim byli, co robili i dlaczego powinniśmy o nich pamiętać - o to dziś pytamy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Ulicami idzie wojsko

2019-08-03

Elbląg od lat jest związany z wojskiem. Korzystając ze zbliżającego się Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) zapraszamy do rozwiązania quizu właśnie na temat wojskowości. Jednak nie zupełnie chodzi o znajomość jednostek, bardziej o ich upamiętnienie w nazewnictwie ulic. Powodzenia i ... nie zgubcie się.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/14

Quiz

Czas na quiz: śladem okolicznych atrakcji

2019-07-27

W wakacje o wiele chętniej ruszamy za miasto, czemu sprzyja obecna pora roku. To także doskonały moment na mikro wyprawy, które mogą pomóc w odkrywaniu walorów okolicznych terenów. Wokół Elbląga nie brakuje ciekawych miejsc i obiektów, jak dobrze je znacie?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Śladami elbląskiej policji

2019-07-20

Policjanci obchodzą właśnie swoje święto. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz, w którym macie okazję powędrować śladami elbląskiej policji. Sprawdźcie, ile wiecie o tej formacji.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/13

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o Sprawie Elbląskiej?

2019-07-13

70 lat temu, w nocy z 16 na 17 lipca, rozegrały się wydarzenia, które na trwałe odcisnęły piętno na wielu elbląskich rodzinach. Dzisiaj określamy je pod wspólnym hasłem "Sprawa Elbląska". Sprawdź, co o niej wiesz.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/10

Quiz

Czas na quiz? Co ty wiesz o naszych klubach?

2019-07-06

To zdjęcie przejdzie do historii Olimpii. A przecież sport w naszym mieście to nie tylko piłka nożna i szczypiorniak. Mamy utalentowanych judoków, kajakarzy, sukcesy odnoszą kickbokserzy. Wiesz jednak w jakich klubach trenują? Zapytamy też o historię elbląskich drużyn, zawodników i dyscyplin.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/15

Quiz

Czas na quiz. Gdzie elblążanie szukają ochłody?

2019-06-29

Ten temat wypływa (nomen omen) najczęściej latem. Gdzie elblążanie szukali i szukają ochłody w gorące, wakacyjne miesiące? Gdzie mogą skorzystać z kąpieli przez cały rok? Jak zmieniała się sytuacja na przestrzeni wieków? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz: wakacyjne klimaty

2019-06-22

Dla uczniów nadszedł długo wyczekiwany czas wakacyjnej przerwy. Dla ich rodziców (i innych dorosłych) czas urlopów. Słoneczna pogoda sprzyja podróżom małym i dużym. Można wybrać się na tydzień na Mierzeję Wiślaną, na weekendowy tour po miejscowościach nadzalewowych lub jednodniową wycieczkę rowerową do Bażantarni. Wiecie jak kiedyś nazywano Krynicę Morską? Ile pochylni pokonuje statek na Kanale Elbląskim? Jakie widoki można zobaczyć w Elblągu? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/13