UWAGA!

51. Elbląski Alleycat

 Elbląg, zdjęcie z konkursu FotoreportEl,
zdjęcie z konkursu FotoreportEl, fot. karib

W piątek, 19 września odbędzie się kolejna edycja Elbląskiego Alleycata, czyli jazdy na orientację po Elblągu. Start na trasę  o godz. 17 z Placu Słowiańskiego. Udział bezpłatny.

Celem imprezy jest możliwość rowerowej zabawy połączonej ze sprawdzeniem znajomości topografii miasta oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu.
       W zawodach biorą udział osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.
       Zawody odbywają się na terenie Elbląga przy nieograniczonym ruchu drogowym.
       Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
       Każdy z uczestników we własnym zakresie wyposaża się w aparat fotograficzny dowolnego typu (aparat, telefon komórkowy, kamera video itd.)
       Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na adres e-mail: marek.kamm@umelblag.pl lub osobiście w pokoju 5 Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki na ul. Czerwonego Krzyża 2.
       W przypadku zgłoszenia drogą e-mail podajemy w tytule zgłoszenia ELBLĄSKI FOTOALLEYCAT oraz: imię, nazwisko i rok urodzenia. Można też podać pseudonim, który będzie umieszczony na szprychówce. W przypadku niepodania pseudonimu na szprychówce będzie umieszczone imię i nazwisko. Potwierdzeniem udziału w imprezie będzie zwrotny e-mail od organizatora z nadanym numerem startowym.
       Termin zapisów upływa 17 września 2014 r. o godzinie 8.00.
       Po zakończeniu zapisów zostanie ogłoszona lista startowa na Elbląskim Forum Rowerowym oraz na Elbląskiej Stronie Rowerowej.
       Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy z zapisanych i obecnych na starcie uczestników otrzyma mapę Elbląga z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i pamiątkową szprychówkę.
       Na mecie zawodów wśród obecnych uczestników zostaną rozlosowane za pomocą szprychówek nagrody.
       Losowanie nagród odbędzie się wśród zawodników obecnych na mecie o godzinie 19.30.
       Kolejność zdobywania punktów kontrolnych jest dowolna (scorelauf). Podstawową zasadą jest znalezienie WSZYSTKICH punktów kontrolnych i ich sfotografowanie w sposób umożliwiający bezdyskusyjną identyfikację przez sędziego.
       Start na trasę 19 września o godzinie 17 z Placu Słowiańskiego. Uczestnicy startują na wyraźny sygnał organizatora!
       Zwycięzcą Alleycata zostanie ta osoba, która poprawnie sfotografuje wszystkie punkty kontrolne i najszybciej przejedzie trasę wyścigu, a aparat fotograficzny wręczy sędziemu na mecie przy  Żegludze na Bulwarze Zygmunta Augusta 1.
       Po analizie zdjęć nośnik jest zwracany właścicielowi.
       Kolejne miejsca będą przydzielane według zasady podanej powyżej, czyli ilość poprawnych odpowiedzi i czas przejazdu. Pomiar czasu jest dokonywany przez sędziego zegarkiem ręcznym.
       Proszę pamiętać o posiadaniu aparatu fotograficznego. Długość trasy Alleycata to około 20 km. Z uwagi na brak możliwości wprowadzenia rowerów do lokalu proszę pamiętać o posiadaniu zapięć do rowerów.
       Nieznajomość niniejszego regulaminu nie stanowi podstawy do złożenia protestu, ani nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania.
       Wszelkie wątpliwości, skargi, wnioski i zażalenia rozstrzyga ostatecznie sędzia główny w dniu imprezy.
       Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez podawania przyczyn.
      
Marek Kamm Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg, Oficer Rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ja sie pytam po kiego jest ten officer pedałowy w tym mieście ? Od stojaków ? Co on pożytecznego zrobił i kto go powołał ? Nie ma już odpowiednio zaangażowanych ludzi na to miejsce ? Taką impreze może zrobić każda wieś i nie potrzeba sztucznych tworów w urzędzie. Każda taka impreza czy budowa ścieżek rowerowych i stojaków bierze się z pieniędzy podatników i nie potrzeba żadnego officera. Skąd w ogóle nazwa oficer ? Na szeregowego sie nie nadaje a już mianował sie oficerm. Jak go wybierali i kto bo jakoś nikt nic nie wie. Sitwa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Rowerzysta(2014-09-11)
  • Bardzo się cieszę, że w naszym mieście istnieje oficer rowerowy i pomimo iż jest wiele marud, które same nic nie robią a tylko kłapią paszczą bez potrzeby, chce mu się jeszcze coś robić. Oczywiście stanowisko oficera nie jest odpłatne :)
Reklama