UWAGA!

Dzień Bezpiecznego Kierowcy – rodzinny festyn na Kalbarze

 
Elbląg, Dzień Bezpiecznego Kierowcy – rodzinny festyn na Kalbarze
Fot. MOSiR

Przed nami pierwsza tego lata impreza rodzinna organizowana przez MOSiR na torze Kalbar. W niedzielę, 25 lipca, w godzinach 12-17 odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji m. in.: tor przeszkód dla najmłodszych, hulajnogi elektryczne, paintball oraz pokaz sprzętu wojskowego.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto św. Krzysztofa. Jest to również międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Ten dzień to znakomita okazja, aby promować bezpieczne poruszanie się na drodze wśród dzieci i młodzieży. A pomogą w tym atrakcje przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, przy wsparciu partnerów.

Na Torze Kalbar dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą dla naszych pociech. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom.

  Elbląg, Dzień Bezpiecznego Kierowcy – rodzinny festyn na Kalbarze
Fot. MOSiR

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych powinien cieszyć się pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zorganizują także specjalne stanowisko z paintballem. Natomiast elbląska Straż Miejska udostępni grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na powierzchni toru będą przygotowane także specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek.

Fani hulajnóg elektrycznych będą mogli natomiast bezpłatnie skorzystać z toru do swobodnej jazdy. Na torze odbędą się także warsztaty jazdy na rolkach, które poprowadzi profesjonalny instruktor. Natomiast animatorzy wszystkim chętnym dzieciom przyozdobią buzie kolorowymi wzorami. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu w godz. 12-17 ograniczona będzie możliwość tradycyjnej szybkiej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę jest wolny.

Organizatorami festynu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski. Partnerzy: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Straż Miejska w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Hulajnogi Elbląg.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Żałosne media są tak oderwane od ludzkich opinii że ma się wrażenie że to wszystko jest surrealne, jakiś matrix. Codziennie piszą o bzdetach i nagonka na preparat śmierci a tymczasem calkowita blokada informacyjna o poteżnych protestach we Francji. Ogromne protesty narodu francuskiego po 114 tys ludzi przeciwko terrorowi zastrzykowemu - ten portal i reszta parszywych mediów głównego ścieku w Polsce powinna o tym trąbić a tymczasem grobowa cisza, totalna cenzura tematu. Bojkotujcie Interie, WP, TVN, Polsat, TVP tak aby spadaly im przychody z reklam i by staly się niszowe. Za komuny w Świdniku i innych polskich miastach ludzie na znak protestu przeciwko propagandzie masowo wychodzili na spacer w czasie nadawania dziennika wieczornego.
 • Zaszczep się i spraw żeby doszło do poszczepiennego masowego załamania odporności co pieknie widac u liderów wyszczepialnosci Izraela, Seszeli. Albo kolejny piekny dowód: Wielka Brytania. .. Rok temu bez tych masowych zastrzyków mieli w UK przez cale lato po śmieszne 600 dziennych zakazeń. Tymczasem latem 2021 za sprawą tych preparatów biją sukcesywnie od 2 miesięcy kolejne rekordy (a już 1000 zakażeń dobowych byloby skandalem skoro zastrzyk miał mieć rzekomą 95% skuteczność. .a tymczasem notują już ponad 50 000 dziennych zakażeń - powtórze słownie: pięćdziesiąt tysięcy!!!! ). Kolejny prymus zastrzyków - Izrael odnotowuje gwałtowny wzrost zakażeń choć większość populacji została zaszczepiona. Ich rząd przestał już mówić o szczepieniach i zaleca, aby obywatele po prostu zachowywali się "odpowiedzialnie". .O dramacie u światowego lidera wyszczepki tj Seszelach nie trzeba nawet wspominać. Wielu zagłuszanych w mediach naukowców przewidziało to wszystko i ostrzegali że ten eksperymentalny preparat przyniesie odwrotny skutek. .. i o to własnie chodziło światowym elitom. .. Plan się dokosnale materializuje. Przypomnicie moje słowa że za sprawą tych zastrzyków również w Polsce nadchodzącyy sezon jesienno/zimowy 2021 bedzie o wiele gorszy niż rok temu. PS poszukajcie sobie słynne proroctwa Slawika (10 letniego chlopca)bo pięknie zaczynają się sprawdzać
 • Tfu- chyba CI juz nie staje. Garbusiarz cyklista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Zbyszek 1(2021-07-23)
 • A miasteczka w 130 tys mieście Elbląg nadal nie ma. Wstyd U M ratuszu.
 • @tfu - idz pracować w cyrku ..., przez takich jak ty ponownie mogą pozamykać firmy i ludzie beda bez pracy. Swoje teorie leć wygłaszać na bezludnej wyspie. .. .
 • bezpiecznego kierowcy? w Polsce??? chyba de. .. li wyciskających z wiertarek ile wlezie, lub pierdzące rzęchy na ulicach z dziurawymi tłumikami i innymi wynalazkami. Rondo Kaliningrad? Wiertary wchodzą w nie po łuku jak na torze wyścigowym, widać tylko smugę zamiast motocykla.
 • @Art:) - GM rozumie, ze jesteś zaszczepiony. .. ? Jeśli tak to nie powinieneś się niczego obawiać. Nie martw się zbytnio tymi, których uważasz za głupców i wsteczników. Bądź miły i pozwól im żyć i umierać tak jak tego chcą. ..
 • @GłębokaMyśl - Jak głęboka jest myśl, GłębokiejMyśli, nikt nie wie. Za to najlepsza, bo nikt lepiej nie wymyśli.
 • @GłębokaMyśl - Obawiam się że przez tych anty ja oraz inni przedsiębiorcy mogą znowu być zamknięci w domu i pozbawieni możliwości pracy. Tam gdzie zaczyna się ich wolność kończy się moja
Reklama