UWAGA!

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 1

 Elbląg, Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 1
fot. nadesłana

W minioną sobotę (30 maja) Zespół Szkół nr 1 w Elblągu był gospodarzem, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród uczniów oraz lokalnej społeczności, festynu rodzinnego pod hasłem „Komputer to nie wszystko”.

W tym roku była to impreza popularyzująca ideę zdrowego stylu życia i racjonalnego korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych. Jak co roku program imprezy był niezwykle bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niezaprzeczalną atrakcją był występ naszych Mistrzyń Polski Północnej - mażoretek, który wzbudził zachwyt licznie przybyłych gości.

 


       Przy pięknej pogodzie prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska o intrygujących nazwach: „Rzut twardym dyskiem”, „Poszukiwanie mikroprocesorów” czy „Transmisja danych”. Każda konkurencja okazywała się wspaniałą, często wielopokoleniową zabawą. Dzieci, rodzice, dziadkowie zdobywali bilety do wróżki, brali udział w wyścigach z klawiaturą i „Transmisji danych”. Pomoc dorosłych potrzebna była niekiedy w zdobyciu punktów na stanowisku „Bajty i bity”. Rozruszać należało także mięśnie w „TIK-owym slalomie” lub „Skaczącej myszy”. Znikały bariery wiekowe przy stoisku „Karaoke” a łezka kręciła się w oku przy „Technice dawniej i dziś”. Konkurencje „Szkoły z klasą 2.0” przyciągały wszystkich, którzy w sobotni ranek nie zasiedli przed komputerem w domu. Tu hitem były rzuty jajkiem do bocianiego gniazda i ptasie kolorowanki dla całej rodziny. W myśl głównego hasła festynu goście skorzystali także z literackiego „małego co nieco” – „Pchły szachrajki” w wykonaniu szóstoklasistów. Ogromne emocje wzbudziły w tym dniu rozgrywki w „Dwa ognie” – dzieci kontra dorośli. Między konkurencjami można było skorzystać z poczęstunku, jaki przygotowali uczniowie i ich niezawodni rodzice. Na stoiskach uczestnicy mieli do dyspozycji zdrową, „poręczną” i „niebrudzącą” przekąskę, którą można skonsumować przed komputerem. W uroczystym finale dyrektor H. Trybińska wręczyła zwycięzcom zmagań dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Uczniowski Klub Sportowy Jar.
       Wszystkim uczestnikom festynu społeczność Zespołu Szkół nr 1 gorąco dziękuje za wspaniałą wspólną zabawę.
      

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama