UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi znad Bałtyku

Elbląg, Młodzi znad Bałtyku

W ubiegłym tygodniu (4 i 5 marca) w Bibliotece Elbląskiej odbyło się posiedzenie Prezydium oraz Rady Młodzieżowej Euroregionu Bałtyk.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Elblągu, Prezydent Euroregionu (marszałek województwa Jacek Protas), członkowie Prezydium i Rady Euroregionu oraz Rady Młodzieży ze wszystkich obszarów Euroregionu. Pierwszego dnia spotkania, równolegle do obrad Rady Euroregionu, odbywały się warsztaty, w których wzięła udział Rada Młodzieży oraz zaproszeni przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego z Elbląga, Ełku, Nowego Miasta Lubawskiego i Morąga. Zajęcia stanowiły okazję do zaprezentowania działalności i osiągnięć poszczególnych organizacji oraz projektów partnerskich, głównie projektu YC3, w który zaangażowana jest młodzież z Polski, Litwy, Rosji, Danii i Szwecji. Wieczorem wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na koncert chopinowski w wykonaniu Bogdana Kułakowskiego oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
       Drugiego dnia Rada Młodzieży wraz z Radą Euroregionu wzięła udział w obradach, podczas których omówiono plan działania oraz strategię ERB na kolejne lata. Regiony członkowskie planują poszerzenie integracji kulturowej i społecznej, poprawienie sytuacji ekonomiczno-społecznej oraz promocję swoich działań.
       Dwudniowa konferencja ukazała ogromne znaczenie współpracy międzynarodowej oraz udowodniła, iż w tak ważnych działaniach nie pominięto potrzeb oraz pomysłów młodych ludzi. To właśnie oni są filarem udanych partnerstw – dzięki ich kreatywności, zaangażowaniu i młodzieńczemu zapałowi.
       Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą z Radą Młodzieży, zachęcamy do kontaktu (kamila.tkaczuk@gmail.com).
      
       Euroregion Bałtyk powstał w 1998 r. w celu rozwiązywania problemów dotyczących rozwoju regionu oraz wspierania współpracy transgranicznej w tym obszarze (rozwój infrastruktury drogowej, unowocześnienie i budowa przejść granicznych, likwidacja zagrożeń i klęsk żywiołowych, transfer technologii, szkolenia zawodowe, walka z bezrobociem, utworzenie kompleksowego systemu informacji gospodarczej, turystycznej i kulturalnej). Swoją działalnością obejmuje obszar dwóch polskich województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz województw południowo-wschodniej Szwecji (Blekinge, Kalmar, Kronoberg), hrabstwa Bornholm w Danii, obwodu kaliningradzkiego w Rosji oraz miasta i okręgu kłajpedzkiego na Litwie.
      
      
FKM, ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama