UWAGA!

Podaruj szansę na życie

 Elbląg, Podaruj szansę na życie
Fot. nadesłana

„Dzień Dawcy Szpiku” - pod takim hasłem, 26 stycznia podczas ogólnopolskiego Dnia Transplantacji, na terenie Aresztu Śledczego w Elblągu, rozpoczęła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

Inicjatywa jest zrealizowana pod egidą Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Fundacja została założona w 1991 roku z inicjatywy dr. Petera Harfa w oparciu o historię jego cierpiącej na białaczkę żony Mechtild Harf, dla której jedyną szansą było przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego dawcy.

DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 11 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 700 000 potencjalnych Dawców. Ponad 9807 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie innym.

W trakcie akcji rejestracji mł. chor. Zbigniew Nisztuk, jako wolontariusz, rozdał funkcjonariuszom i pracownikom elbląskiej jednostki, którzy chcieli wziąć udział w tej formie pomocy, pakiety z instrukcją i wyposażeniem niezbędnym do rejestracji i samodzielnego pobrania wymazu do badań genetycznych.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji – każdy z nas może zostać darczyńcą życia!

mjr Anna Downar, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo przyjemna i intuicyjna strona fundacji, szybko można sprawdzić czy kwalifikujemy się do zostania dawcą, pozdrawiamy pracowników i przebywających w areszcie oraz wszystkich ludzi dobrej woli :)
  • Artykuły powiązane tematycznie Mieszkania czynszowe droższe niż szacowano Mieszkania czynszowe droższe niż szacowano2022-01-26 Orkiestra gotowa do gry Orkiestra gotowa do gry2022-01-26 Zegarek, który przetrwa prawie wszystko - Casio G-Shock Zegarek, który przetrwa prawie wszystko -2022-01-26 Wy to macie humor tam w redakcji
Reklama