UWAGA!

Polskiego Ładu dotacje nie na kanalizację

 Elbląg, Polskiego Ładu dotacje nie na kanalizację
fot.Michał Skroboszewski

- W sprawie pomocy finansowej dla 10 rodzin w budowie rurociągu przy ul. Suwalskiej – taką interpelację złożył na początku marca radny Marek Pruszak (PiS).

- Mieszkańcy wykupili działki na budowę domów w 2018 r. Otrzymali pozwolenie na budowę wodociągu, ale borykają się z różnymi kłopotami. Proszą o wsparcie min. w połowie kosztów – pisze radny Pruszak, załączając do interpelacji również pismo od mieszkańców.

Marek Pruszak pyta, jakie są możliwości pomocy mieszkańcom Suwalskiej. Na jego pismo odpowiedział prezydent Witold Wróblewski.

- W odpowiedzi na interpelację (…) dotyczącą wodociągu i kanalizacji w drodze wewnętrznej przy ul. Suwalskiej w Elblągu informuję, że elbląski samorząd nie posiada obecnie możliwości udzielenia wsparcia dla tej inwestycji z Funduszu Polski Ład, o co wnioskują właściciele nieruchomości zgodnie z załączonym do interpelacji pismem – wskazuje prezydent Elbląga.

Jak podkreśla Witold Wróblewski, w dotychczasowych naborów wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Elbląg wnioskował o wsparcie inwestycji wodno-kanalizacyjnych na terenie Modrzewiny Południe, pod tereny inwestycyjne.

- Rozstrzygnięcia dotyczące tego wniosku będą znane w ciągu kilku miesięcy. W ramach złożonego wniosku nie jest możliwe zrealizowanie lub dofinansowanie przez miasto budowy wodociągu i kanalizacji w wewnętrznej drodze, której dotyczy pismo właścicieli nieruchomości - zaznacza prezydent.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama