UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Żal mi tego niewinnego dziecka i napewno zaraz przeleję jakąś cegiełkę od mojej rodziny ale zawsze w takich sytuacjach zadaję sobie pytanie, gdzie jest państwo? No gdzie? W tym naszym obsr. .ym państewku liczy się tylko życie dziecka przed narodzeniem a potem martw się sam, i taka jest prawda.
  • Przed narodzeniem też interesuje ich tylko częściowo, bo żadnych pieniędzy na dziecko w łonie matka nie dostanie. Akurat jestem w ciąży oczywiście mogłabym iść do ginekologa na NFZ ale dostać termin, badania na poziomie i godne traktowanie na NFZ to w Elblągu rzadkość dlatego chodzę prywatnie. 150zl miesięcznie. Badania prenatalne które nie sa refundowane przynajmniej 3 razy w czasie ciąży każde minimalnie 250zł. Suplementy ok 100 do 200zl miesiecznie w zależności od ciąży. A wyprawka dla dziecka? Myślę, że lekką ręką kupując używane akcesoria i ubranka jakieś 3000zł jak nie więcej. A po narodzinach dziecka macierzyńskiego też nie dostaniesz od razu tylko nawet do 3 miesięcy na wypłacanie z wyrównaniem można czekać! A jak dziecko urodzi się jeszcze niepełnosprawne. .. nie mam pytań.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    Gabi93(2020-12-08)
  • @Gabi93 - Zrobiłaś wyliczenia z których ma wynikać. .. co ? Wychowanie dziecka kosztuje, tak, to prawda. Zawsze tak było, jest i będzie. Po to ludzie pracują, zarabiają pieniądze, starają się, żeby ich dzieci miały jak najlepsze warunki, zdobyły dobre wykształcenie. Taka rola rodziców.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    sz@rak(2020-12-08)
  • @sz@rak - Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Piszesz byle coś napisać. Wszystkie koszta, które wymieniłem z WYCHOWANIEM dziecka nie mają nic wspólnego. To są koszta potrzebne do tego żeby dziecko w ogóle na świat przyszło. Skoro nasza nieomylna władza uważa, że trzeba chronić dziecko od chwili poczęcia to również od chwili poczęcia powinno zapewniać jakaś pomoc dla rodziców. Oczywistą sprawą jest, że to rodzice dziecko muszą utrzymać, ale jakakolwiek pomoc od Państwa jest wskazana nawet te 500+. Teraz zrozumiałeś czy mam coś jeszcze Ci objaśnić? Czy może Ty uważasz, że państwo pomocy dla dzieci nie powinno dawać żadnej?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Gabi93(2020-12-08)
  • @Gabi93 - Nie mam żadnego problemu z czytaniem ze zrozumieniem. Ja nie miałem żadnego 500+ na wychowanie moich dzieci i nie miałem o to pretensji. Bo to ja biorę za moje dzieci pełną odpowiedzialność, a nie rząd. Państwo zapewniło mi edukację dla moich dzieci, opiekę medyczną (też musiałem korzystać z prywatnej), jakieś ulgi podatkowe też były. Nie mam takiego życzenia, żeby inni obywatele płacili (podatki)na moje dzieci. Oczywista jest rzeczą, że w ramach społeczności osobom słabszym się w jakiś sposób pomaga, ja takiej pomocy nie wymagałem. A Ty jeśli się decydujesz na dziecko to musisz zdecydować - czy ono jest Twoje, czy wspólne?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    sz@rak(2020-12-08)
  • @sz@rak - Bardzo mi przykro, że nie dostał Pan pieniędzy na dzieci. I przykro mi, że rząd dopiero kilka lat temu zrozumiał, że pomoc finansowa dla dzieci jest potrzebna, zwłaszcza, że w innych krajach praktykowane jest to od pokoleń. I mimo tego, że nie jestem za partią rządzącą to 500+ popieram mimo tego, że to niewiele. Moja mama wychowała czwórkę dzieci bez żadnej pomocy państwa i ona również głośno popiera tą inicjatywę rządu. Nie rozumiem Pana niezadowolenia z niej. Czy to zazdrość? Nie wierze, że gdyby ktoś dawał Panu pieniądze nie ważne na co to Pan nie wziąłby ich. A jeżeli chodzi o płacenie na niepotrzebne rzeczy ze skarbu państwa chyba bardziej o uwagę zasługuje tutaj marnotrawienie pieniędzy na kościół, telewizje publiczną czy ochronę polityków.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Gabi93(2020-12-08)
Reklama