UWAGA!

Ratownik potrzebuje ratunku. Potrzebna krew

 Elbląg, Ratownik potrzebuje ratunku. Potrzebna krew

Mąż funkcjonariuszki z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, Tomasz Bloch, który jest ratownikiem medycznym, miał poważny wypadek. Jest operowany. Potrzebna jest pilnie krew.

Potrzeba krwi z grupy A Rh+ lub 0, ale może być również każda inna (na wymianę). Prosimy wszystkich o pomoc i zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa. W każdym centrum należy podać, że krew jest dla ,,Tomasza Bloch z Powiatowego Szpitala w Kętrzynie.

Dziękujemy za pomoc.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co to znaczy, ,na wymianę"?
 • Na zachodzie za krew dostaje się pieniądze, a w Polsce czekolada i wypad. Poczytajcie sobie dogłębnie, co robią z krwią, ile jej faktycznie trafia do pacjentów i kto na tym zarabia.
 • może zamiast odsyłać do "dogłębnego czytania"zdradź te tajemne informacje. Na zachodzie płacą, ale nie są to jakieś wielkie kwoty.
 • "Co to znaczy, ,na wymianę"?"- Wymiana pomiędzy RCKiK których w Polsce jest 21.Gdzie są i jak to się odbywa poszukaj w Google.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  sceptyk(2021-07-20)
 • Taki szum jakby to figura wielka była. Przepraszam, ale w czym On jest lepszy od innych, co to za talmudyczne wartościowanie i segregacja na lepszych i gorszych? Człowiek jak człowiek i tyle. Mnie rodowód do trzeciego pokolenia wstecz nie jest potrzebny jak chcę pomóc. Ta prośba o pomoc to zwykły, prymitywny szantaż emocjonal i naganianie oszukanych do oddawania krwi. Po za tym sprawdźcie u siebie, który z krwiodawców posiada taką grupę i dzwońcie. Czy tak nie będzie prościej?
 • Przecież jak jesteś zatrudniony na etacie to masz wolne płatne (nieobecność usprawiedliwiona)w pracy. Obecnie to nawet chyba 2 dni (dzień oddania i kolejny); więc jak oddajesz krew w pn-czw to masz zapłacone za 2 dni których nie jesteś obecny w pracy. Czy to nie jest czasem pewnego rodzaju "zapłata"za oddanie krwi?
 • Za branie udziału w szopce covidowej wcale mi nie żal
 • @mateusz07 - A gdzie ktoś napisał, że jest on lepszy od kogoś innego?
 • Znaczy, że masz przykładowo inna grupę niż poszukiwana dla tego człowieka. Zapisujesz w protokole przed oddaniem krwi, że chcesz swoja krew oddac właśnie dla niego. Wtedy jeśli rzeczywiście masz tą inną grupę to nasz punkt dokonuje wymiany krwi z innym punktem, który ma poszukiwaną krew akurat na stanie a tamci otrzymują Twoja. Hashtagi: #F____f
 • To znaczy, że z innej stacji można dostać krew żądanej grupy, przekazując w zamian krew innej grupy.
 • @Papa Smurf - Trzeba nie mieć serca i rozumu żeby pisać takie bzdury !!!! Zastanów się co piszesz???? Szopka??? Uważaj żebyś nie spotkał się z tą szopką. Skoro to taka „szopka” to dlaczego ukrywasz się pod pseudonimem. Ujawnij się !!! Niech wszyscy wiedzą kto pisze takie bzdury a pracownicy służby zdrowia kogo nie trzeba ratować gdy trafisz do nich z Tą „SZOPKA „!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  4
  Wściekły wyborca(2021-07-20)
 • Za oddaną krew należy się obecnie 2dni wolnego od pracy. Płaci pracodawca. No chyba, że nie chce płacić. To wtedy klops.
Reklama