UWAGA!

Seniorze skorzystaj z bezpłatnego szczepienia

 
Elbląg, Seniorze skorzystaj z bezpłatnego szczepienia
Fot. pixabay.com

Trwa realizacja „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród mieszkańców Elbląga po 65 roku życia z grupy ryzyka”. Dzięki niemu elbląscy seniorzy mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw pneumokokom.

Na szczepienie zapraszamy osoby w wieku powyżej 65 lat, zamieszkałe na terenie Miasta Elbląg, które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka – w tym osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy oskrzelowej (J40 - J47). Grupa ryzyka określona w Programie oznacza grupę chorób: Przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych. Przebieg chorób pneumokokowych u pacjentów z w/w grupy ryzyka jest cięższy ponieważ ich układ odpornościowy jest osłabiony, bądź nie w pełni wykształcony. W grupie osób dorosłych zarówno zapadalność jak i śmiertelność z powodu inwazyjnej choroby pneumokokowej rośnie z wiekiem. Szczepienie przeciw pneumokokom jest bardzo ważne w obecnej sytuacji, zwłaszcza dla osób z grupy ryzyka objętej Programem, gdyż może uratować przed bakteryjnym powikłaniem zakażenia koronawirusowego.

Realizatorami programu są następujące przychodnie: ZAWADA, ul. Wiejska 18, tel. 728-553-664, ALFA, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239-45-20. Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka.

Łukasz Mierzejewski, Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najczęściej na pneumokoki zarażają się małe dzieci do 2 lat. Zamiast sponsorować szczepionkę małym dzieciom to rodzic musi płacić. Więc niestety nie każde dziecko przyjmie taka szczepionkę. Tymczasem ta choroba wywołuje straszne skutki uboczne u dziecka, a nawet śmierć. Na 10 milionów chorych dzieci, milion z nich umiera. Sorry, ale dla mnie bardziej przejmujące jest kiedy umrze 4 letnie dziecko na tą chorobę, które miało przed sobą całe życie, a nie 70 latek.
 • A o co tu chodzi? Chronić geriatrii żeby miał kto głosować i rydzowi dawav
 • @Liv - Dokładnie, właśnie po to chyba są te szczepionki!
 • czytaj ze zrozumieniem to są szczpionki dla tylko wybranych seniorów z grupy ryzyka i potrzebne jest zaświadczenie, dla dzieci szczepionka na pneumokoki jest darmowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  pneumo(2021-09-10)
Reklama