UWAGA!

Seniorze, w niedzielę wybierz Kierunek Zdrowie

 Elbląg, Seniorze, w niedzielę wybierz Kierunek Zdrowie

Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w specjalnej edycji kampanii prozdrowotnej Kierunek Zdrowie pn. „Arteterapia - artystycznie ku zdrowiu”. Odbędzie się ona podczas Elbląskiego Święta Chleba, w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku, w godz. 12-16 w Kamieniczkach Elbląskich - informuje Urząd Miejski

- W ubiegłym roku przez pandemię niestety nie mogliśmy przeprowadzić tak lubianej przez naszych seniorów akcji Kierunek Zdrowie. Teraz – podczas Święta Chleba - postanowiliśmy zorganizować jednodniową, specjalną edycję. Serdecznie zapraszam. To doskonała okazja do wyjścia z domu i spotkania się z innymi – zachęca prezydent Witold Wróblewski.

W ramach Kierunku Zdrowie odbędą się warsztaty malarskie z udziałem seniorów i młodzieży – Dialog Pokoleń - wspólne portretowanie Elbląga (od godz. 12-16), Zumbrasil z Fabio de Oliveira (godz. 13), kocykowo, czyli wspólne biesiadowanie przy wspólnym kociołku i muzyce Lazurków (godz. 14.30) oraz konkursy i zabawy dotyczące 500-lecia Piekarczyka. Podczas trwania akcji będzie można również skorzystać z badań znamion, które będzie badał dermatolog dr Krzysztof Malanowski.

Punkt informacyjny dotyczący badań profilaktycznych 40+ i szczepień przeciw Covid – 19 wystawi również Narodowy Fundusz Zdrowia. W namiocie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej natomiast będzie można między innymi zbadać ciśnienie, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zasięgnąć przydatnych informacji na temat kleszczy, czy zbierania grzybów.

 

Uwaga! Z powodu warunków pogowych wydarzenie jest przeniesione do Kamieniczek Elbląskich przy ul. św. Ducha 3-4.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama